Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wojsko penetruje lasy koło Włodawy. Warto uważać na drogach

Wczoraj w kompleksie leśnym koło Włodawy rozpoczęła się kolejna akcja poszukiwania padłych dzików. W związku z tym istnieje zagrożenie dla kierowców ze strony dzikiej zwierzyny.

W poniedziałek na obszarze kompleksów leśnych administrowanych przez Leśnictwa Dubnik, Wołczyny oraz Stulno rozpoczęła się kolejna już akcja poszukiwania padłych dzików. Jest to kompleks Lasów Sobiborskich położonych na terenie powiatu włodawskiego.

Poszukiwania są prowadzone przez pododdziały Sił Zbrojnych RP w ilości 100 żołnierzy skierowanych na wniosek Wojewody Lubelskiego przez Ministra Obrony Narodowej. Ponadto w poszukiwaniach biorą udział służby weterynaryjne, leśnicy i związki łowieckie. Całością sił i środków wojska dowodzi Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Akcja prowadzona jest na terenie o powierzchni 4500 ha. W związku z prowadzonymi działaniami, szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy poruszający się po drogach w tej okolicy. Dzika zwierzyna po spłoszeniu może nagle wbiec na jezdnię, tuż przed jadące auta. Wtedy może dojść do groźnego w skutkach wypadku. Poszukiwania będą prowadzone do piątku włącznie.

2017-08-22 12:23:05
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

  1. Za każdego znalezionego padłego dzika nadleśnictwo płaci 200zł, wojsko chce dorobić do budżetu? 😀

  2. Na zdjęciu kapral Wiśniewski penetruje leśne runo.

  3. toż to szeregowy Ryjan..

  4. do gróchówki dla ojca dyr

  5. Mam nadzieję, że wybrali odpowiedni kierunek ,,nagonki”. Na wschód!

  6. To chyba młody maciorewicz

  7. do sprzatania po nawałnicy nie chcą wysłac wojaska, a tutaj szukaja dzików

  8. Jakie wojsko ?przecież w naszym kraju nie ma wojska! Wielki brat nam ze swoją swita zakazał tej instytucji teraz to co jest to jakas ZENUŁAAAA ci co byli w wojsku przez duże W to wiedza☺

Wiadomości z info112