690 680 960

Województwo lubelskie pomoże rodzinom ofiar z Przewodowa. Decyzja była jednogłośna

Rodziny mężczyzn, którzy zginęli na skutek wybuchu rakiety w Przewodowie, otrzymają pomoc finansową od Województwa Lubelskiego. Radni byli w tej sprawie jednogłośni.

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego podjęli uchwałę dotyczącą wsparcia dla rodzin ofiar tragedii w Przewodowie. To odpowiedź na wniosek wójta gminy Dołhobyczów Grzegorza Drewnika, który zwrócił się o udzielenie im pomocy finansowej. Jak mówił wicemarszałek Michał Mulawa, taka pomoc ze strony samorządu województwa będzie pokazaniem solidarności z tymi rodzinami.

Decyzja w tej sprawie była jednogłośna. To oznacza, że Województwo Lubelskie przekaże na ten cel 100 tys. złotych, po 50 tys. dla każdej z rodzin. Jeżeli chodzi o szczegóły przekazania tych środków, ma to być szczegółowo określone między gminą a województwem.

To kolejna pomoc finansowa, jaka trafi do Przewodowa. Wcześniej wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował o wsparciu przyznanym rodzinom ofiar przez premiera Mateusza Morawieckiego. Zaznaczył jednak, że co do rodzaju pomocy jak też jej wysokości, nie będzie zdradzał szczegółów, aby zapewnić im prywatność.

Zaraz po wybuchu rodzinom ofiar udzielono pomocy psychologicznej, była też mowa o zasiłkach celowych w wysokości po 20 tys. zł. Do tego dochodzi zapowiadane wsparcie na poziomie ZUS.

(fot. LUW)

28 komentarzy

 1. Dlaczego peło tak nienawidzi Polski i Polaków?

  • Dziadek ze "slamsowa"

   Ty PI…sdo – nie należę i nie popieram żadnej opcji politycznej, a myśleć potrafię, nawet bez pomocy kościoła i dzięki Konstytucji mam prawo je dowolnie wypowiadać.
   A także publikować w komentarzach.

  • Pi ty jesteś chory czy ślepo wierzysz w to co mówisz.
   Zluźnij gaciochy bo zaczynasz mieć mokro.

 2. Czy redakcja rozważa wprowadzenie moderacji komentarzy?
  Brak moderacji, to więcej wejść na stronę , zatem i pieniędzy, ale czasem chce się tu, za przeproszeniem, rzygać, czytając m.in. ruską propagandę.

  • Do X ,gdyby to była ruska propaganda to uwierz mi tych komentarzy by tu nie było.Każdy obywatel ma prawo wypowiedzieć własne poglądy . To ty chcesz wprowadzać tu Ruski system cenzury. Wszyscy tu piszący są przeciwko Rosjanom i braciom bo to jest jedno i to samo. Z deszczu pod rynnę. Wspomnisz moje słowa.

 3. O cho ,już się chciwy ukrop uaktywnił. Zaraz widły wyciągnie.

 4. Jak zawsze trza pokazać księdza.

 5. Fatalna opozycja pośmiewiskiem europy.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas