Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie przeznaczy 72 mln zł na pomoc w podjęciu zatrudnienia

Kolejne miliony złotych niebawem zostaną przeznaczone na wsparcie dla osób bezrobotnych i pozostających bez pracy. Dzięki indywidualnym działaniom, łatwiej im będzie znaleźć zatrudnienie.

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie jest na etapie rozstrzygnięcia dwóch konkursów ogłoszonych w 2016 roku w ramach aktywnego włączenia.Niebawem planowane jest podpisanie umów o dofinansowanie realizacji projektów o wartości ponad 72 mln zł. Uczestnicy mogą liczyć na szeroki zakres wsparcia w postaci: Indywidualnego Planu Działania, doradztwa zawodowego, szkoleń dopasowanych do indywidualnych potrzeb jak też płatnych staży i praktyk.

Nabyte umiejętności i kwalifikacje mają się przyczynić do zwiększenia możliwości zatrudnienia. Pomoc świadczyć będą również Zakłady Aktywności Zawodowej jak też Centra Integracji Społecznej oraz Kluby Integracji Społecznej.

Pomoc przeznaczona jest dla osób: pozostających bez zatrudnienia, bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach, z niepełnosprawnościami, w tym z zaburzeniami psychicznymi oraz bezdomnych. Może z niej również skorzystać młodzież wykluczona lub zagrożona wykluczeniem społecznym a także otoczenie osób wykluczonych społecznie. W ramach aktywnego włączenia, konkursu zamkniętego wyłącznie dla OPS/MOPR, wybrano Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim, Tyszowcach, Krasnymstawie, oraz Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krzywdzie, Tomaszowie Lubelskim i Ulhówku.

Łącznie w tym roku do województwa lubelskiego trafiło ponad 350 mln zł z przeznaczeniem na wsparcie osób bezrobotnych. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na staże oraz wsparcie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

(fot/ google street viev)
2017-07-02 14:17:24

11 komentarzy

 1. Te wszystkie fundusze na podjęcie zatrudnienia to strata czasu i pieniędzy. Jak ktoś chce to robotę znajdzie, jak nie to będzie siedział na bezrobociu. Z niewolnika nie ma pracownika. Inna rzecz, że w młodym pokoleniu poniżej 40stki jest przesyt osób z średnim i wyższym wykształceniem. Później taki/taka płacze, że ma średnie/wyższe wykształcenie a oczekuje się od niego pracy fizycznej np. na kasie w markecie. A od niewykształconej patologii co edukację zakończyła najdalej na gimnazjum bo ukończyć nawet jakąś zawodówkę było zbyt ciężko/ zbyt trudno to w ogóle bym nie wiele oczekiwał. Oczywiście są sytuacje losowe np. chorba w młodym wieku, ciąża dziewczyny w wieku szkolnym wiążąca się z przerwaniem nauki, ale takie przypadki możemy policzyć na palacahc jednej ręki.

  • Jakby nie było tych funduszy to ci wszyscy spece od doskonalenia zawodowego zostaliby bez pracy. Więc nie masz racji, te fundusze ograniczają bezrobocie:)

   • Pomyśl jeszcze o wszystkich specjalistach z UP. Przecież to są ludzie totalnie niezatrudnialni na normalnym rynku pracy, gdzie wujek z psl nie jest atutem. UP rozwiązuje problemy lub inaczej. Co byłoby z tym nieumiejącymi nic pożytecznego i nierozumiejącymi jak działa normalny świat ludźmi. Przyszli by.. no gdzie jakby nie było UP.

    Zaorać razem z opieką społeczną, która jak nieoficjalnie mówią pracownicy 90% pomocy przyznaje ludziom, którym nie można udowodnić wyłudzenia.

    Państwo minimalne. Januszu ratuj.

 2. Bzdura i strata czasu. Powinni te środki przeznaczyć na wsparcie przedsiębiorczości wśród młodzieży zamiast ich uczyć szukać etatu. Młody człowiek z pomysłem na legalny biznes powinien mieć szansę i pomoc w zrealizowaniu tego planu. Jeśli się uda, to państwu zwróci się wielokrotnie. A na „aktywizacji bezrobotnych” skorzystają jedynie duże firmy, które za darmo dostaną przeszkolonych praktykantów, których po roku wyrzucą aby przyjąć kolejnych, z kolejnego programu urzędu pracy.

 3. to jest kasa żeby w WUP pracy nie stracili

 4. Marnotrawstwo!! Urzędy Pracy są tylko po to, żeby setki, tysiące urzędników miało pracę i brało kasę. Wszystkie Urzędy Pracy powinny być zlikwidowane.

  • Gdzie wtedy Żuk ulokuje swoich bezmyślnych lojalnych wyborców o rodzinie nawet nie wspomnę?

 5. kilka laptopków, drukarki, kilka konferencji, nowe asystentki do projektu i tyle z tego będzie

 6. fan pracowników urzędu pracy i innych urzędników

  Będzie ze 100000zł za jednego praktykanta i pewnie z 1 000 000zł za jednego skutecznie zatrudnionego.

  Łatwo jest krytykować a tym ludziom należy się pomoc w znalezieniu pracy.

 7. Te miliony łykną agencje szkoleniowe organizujące różne nikomu niepotrzebne i nic nie dające kursy.

 8. A co c małymi firmami którym nikt nie pomaga tylko gnębi Us i Zus gdzie dla nich pomoc

Z kraju