Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z wody wyciągali puszki, butelki a nawet opony. Lubelskie Morsy posprzątały Bystrzycę

Zimą znani są z tego, że nawet pomimo siarczystych mrozów, licznie uczestniczą w kąpielach w Bystrzycy. Gdy przychodzą cieplejsze dni, lubelskie morsy organizują różne inne akcje.

W sobotę Lubelski Klub Morsów przeprowadził akcję sprzątania Bystrzycy. Tak jak w poprzednim roku, celem było zebranie wszystkich śmieci, których przez ostatnie miesiące nazbierało się sporo. W wodzie nie brakowało butelek, puszek, opon a także innych odpadów.

W tym celu zorganizowano akcję ekologiczno-edukacyjną, połączoną z dobrą zabawą na spływie kajakowym. Zaopatrzono się w rękawiczki i worki na śmieci, po czym o godzinie 10 uczestnicy w 20 kajakach wyruszyli z pomostu za tamą przy Zalewie Zemborzyckim.

Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody wszyscy chętnie zabrali się za porządkowanie rzeki. Wśród uczestników nie brakowało dzieci i młodzieży, gdyż jednym z celów akcji, była ich edukacja z zakresu świadomości ekologicznej. Rzeka została posprzątana do mostu przy ul. Janowskiej. Odbiór zebranych przez Morsów śmieci, zapewniły Wody Polskie.

(fot. nadesłane -Lubelski Klub Morsów)
2018-06-02 17:31:05

5 komentarzy

 1. Rąsia Rąsia Rąsia dziękuję Panu

  Bardzo dobry pomysł. Niech dzieci uczą się sprzątać śmieci. Teraz kolej na Bałtyk, Wisłę, Zalew Zemborzycki, jachty wylewające co nieco z… sami wiecie z czego, ludzi którzy do wody też coś oddają. Pieski, kotki które na trawniku zostawiają prezenty.

 2. Brawo Morsy! Więcej takich akcji! Super pomysł i edukacja dla dzieciaków! 🙂 jestem całym sercem z Wami! 🙂

 3. A ja tam wrzucam puszki do wody jak wypiję piwo!

  • No jakby cię policja złapała, to byś może zmądrzał w końcu ):
   Bystrzyca drastycznie się „kurczy”, do 2050 roku to pewnie zostanie z niej tylko mały strumyk. w XX wieku Bystrzyca była dużo większa.
   I też wali z tej wody na kilometr, czuć to jak się idzie bulwarem wokół rzeki. Ludzie to brudasy, i Bimmer jest tego przykładem.

 4. Fajna inicjatywa. Sprzątają po innych by taplać się w czystej wodzie. Roszczeniowa Rowerowa Masa Kretyniczna tylko wymaga od innych ale jakoś okolic własnych dróg rowerowych sprzątać nie ma zamiaru.

Z kraju