Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wnioski do sądu dla uczestników „Marszu o wolność. Zakończyć plandemię”. Poszło o maseczki

Sądy zdecydują, czy uczestnicy wczorajszego marszu, w którym wzięli udział przeciwnicy wprowadzonych przez rząd ograniczeń związanych z zakażeniami koronawirusem, zostaną ukarani. Policjanci już teraz mówią o 26 osobach, a to ma być dopiero początek.

Policjanci skierują do sądu wnioski o ukaranie uczestników „Marszu o wolność. Zakończyć plandemię”, jaki został zorganizowany w sobotę w Lublinie. Wzięli w nim udział przeciwnicy wprowadzonych przez rzad ograniczeń związanych z zakażeniami koronawirusem. Wiele osób, które uczestniczyły w marszu, nie posiadało maseczek lub przyłbic, zachęcano też napotkane osoby, aby zdejmowały maseczki i przyłączały się do marszu.

Uczestnicy najpierw zebrali się na przed schodami lubelskiego zamku, a następnie po przemowach i okrzykach przespacerowali z Placu Zamkowego, al. Tysiąclecia, ul. Dolną 3 Maja, 3 Maja na Plac Litewski, a następnie pod lubelski Ratusz. Zabezpieczający zgromadzenie funkcjonariusze, na podstawie obowiązującego od soboty 10 października rozporządzenia rządu, zobowiązani byli reagować na nowe zasady dotyczące zakrywania ust i nosa.

Jak wyjaśniał nam kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wobec 26 osób wszczęte zostały czynności w trakcie wczorajszego zgromadzenia. Ze względu, iż nie stosowały się one do obowiązku zasłaniania ust i nosa, funkcjonariusze zaproponowali im mandaty karne. Jednak osoby te odmówiły ich przyjęcia, także zostaną skierowane wnioski do sądu o ich ukaranie.

Jednak to nie koniec, gdyż policjanci będą teraz na podstawie nagrań z kamer identyfikować pozostałe osoby, które również przemieszczały się z odsłoniętą twarzą. Również wobec nich mają być wyciągane konsekwencje.

Przypomnijmy, podobne marsze odbyły się również w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. Tam jednak wzięło w nich udział o wiele mniej osób, niż w Lublinie. Jednak policjanci również podejmowali interwencje wobec osób nie stosujących się do obostrzeń. W tym przypadku nie było jednak solidarności wśród uczestników, gdyż połowa z nich przyjęła mandaty.

(fot. lublin112)

127 komentarzy

  1. Niezła propaganda .Wszystko odbyło się na bardzo wysokim poziomie. Żadnych awantur ,spokojne przejście ludzi,świetny klimat .Nie było powodu do interwencji. Policja wielki szacunek za swoją postawę. Ale ten portal to ściek.

Z kraju