690 680 960

Włodawa rozwija infrastrukturę rekreacyjną. Przy zbiorniku Okopiec powstanie punkt wypoczynku

Altana z murowanym grillem uzupełni infrastrukturę turystyczną nad zbiornikiem Okopiec we Włodawie. Prace mają się zakończyć jesienią.

Na piątkowej sesji Rady Miejskiej we Włodawie podjęta została uchwała w sprawie zgody na zawarcie aneksu do umowy użyczenia gruntu zawartej między miastem i LGD „Poleska Dolina Bugu”. Dzięki temu miasto będzie mogło skorzystać z projektu „Sieć punktów aktywnego wypoczynku i rekreacji”. Zakłada on utworzenie 31 punktów aktywnego wypoczynku. Jeden z nich powstanie właśnie przy włodawskim Okopcu.

– Budowa promenady nad Włodawką ożywiła wschodnią część miasta. Wielu mieszkańców chętnie spędza tam wolny czas. Dlatego postanowiliśmy rozwijać infrastrukturę rekreacyjną w tym miejscu. Dzięki udziałowi w projekcie Lokalnej Grupy Działania przy zbiorniku Okopiec powstanie altana z murowanym grillem. Co ważne miasto nie poniesie w związku z jej budową żadnych kosztów – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Istniejącą już infrastrukturę nad zbiornikiem Okopiec uzupełni altana o powierzchni do 35 metrów. Jej budowa kosztować będzie ok.
70 000 zł. Całość tej kwoty zostanie pokryta m.in. ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Podpisanie umowy na realizację tej inwestycji planowane jest już w kwietniu. Prace zakończą się w III kwartale bieżącego roku.

(fot. UM Włodawa)

Jeden komentarz

  1. Coz za tempo.budowy, bedzie akurat na zime.

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas