690 680 960

Biedronka i Lidl wydłużają godziny otwarcia. Niektóre sklepy będą czynne całą dobę

W reakcji na dodatkowe ograniczenia, jakie wprowadził rząd, sieci handlowe wydłużają godziny otwarcia swoich sklepów. Część z nich ma być czynna całą dobę.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz sieci handlowe szybko zareagowały na decyzję rządu o wprowadzeniu nowych zasad epidemicznych oraz dodatkowych obostrzeń. W sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych obowiązywał będzie limit w postaci 1 klienta na każde 20 metrów kwadratowych. W mniejszych placówkach będzie to jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Dlatego też Biedronka i Lidl postanowiły wydłużyć godziny otwarcia swoich sklepów, część z nich zaś ma być czynna całą dobę.

Od dzisiaj do niedzieli 28 marca ponad 2200 sklepów sieci Biedronka w całym kraju będzie pracować do godz. 2 w nocy, a ponad 120 całodobowo. Reszta placówek będzie czynna codziennie do 23.30 lub do północy.

-To kolejna odsłona Akcji 24, czyli wydłużenie godzin pracy placówek sieci na terenie całej Polski, i elastyczne dostosowanie ich do potrzeb klientów. Biedronka po raz kolejny jako pierwsza sieć handlowa reaguje na sytuację pandemiczną panującą w tej chwili w naszym kraju, traktując to jako naszą powinność wobec klientów – wyjaśnia Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Podobną decyzję podjął już także Lidl, gdzie z piątku na sobotę 200 sklepów będzie działać w systemie 24-godzinnym. Na drzwiach zostaną umieszczone dzwonki, po ich użyciu pracownicy umożliwią klientom wejście do sklepu. W naszym regionie otwarte w nocy będą placówki przy ul. Sitnickiej w Białej Podlaskiej, Sikorskiego w Biłgoraju, 3 Maja w Chełmie, Niepodległości w Kraśniku, Słowackiego w Lubartowie, Wróblewskiego w Puławach, Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim a także Lwowskiej, Węglarza, Koncertowej, Willowej, al. Solidarności, Romantycznej, Grabskiego, Dziewanny, Kotlarskiej i Jana Pawła II w Lublinie. Sieć zapowiedziała również, że kolejne sklepy w takim modelu będą działać w tygodniu przedświątecznym.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Cierpliwość się kończy

 2. Oj się kończy, kończy ❗❗❗ będzie rozpier…..

 3. Nic nie kończy, jesteśmy gotową brygada specjalistów komentarzy.
  Nic nas nie pokona, będziemy siedziec i pisać codziennie aż do końca świata.

 4. Nie robię zakupów w pokrywce

 5. Rząd zamyka polskie biznesy jak np fryzjerzy, a niemiecka i portugalska sieci pracują bez przeszkód.

 6. Cieee chorobaaaa !!!

  Tak, należy sie spodziewać, że 10 kwietnia, koronawirus podwinie ogon, a na wieść, że najmniejszy z największych wodzów udaje się na Krakowskie Przedmieście w Stolicy, czmychnie gdzieś do jakiejś wolnej, mysiej dziury !!!
  A od 11 znowu zaatakuje ten biedny Naród (głównie gorszy sort)

 7. Żniwa dla dwóch sieciowek

 8. Wspaniala wiadomość. Strefy wolne od koronawirusa. Wiadomo gdzie się schronić przed wrusem gdy będą biegać oszalale zakażone fryzjerki i basenowi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel