Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Włamanie do garażu. Złodziej i paserzy odpowiedzą przed sądem (zdjęcia)

53-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie odpowie za włamanie do garażu. Sprawca ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 700 złotych, po czym je sprzedał. W trakcie czynności opolscy kryminalni ustalili dwóch paserów i odzyskali skradzione mienie.

W minioną środę dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony przez mieszkańca powiatu opolskiego o włamaniu do jego garażu. Z zawiadomienia wynikało, że sprawca po wyrwaniu skobla z drzwi dostał się do środka. Jego łupem padły znajdujące się tam elektronarzędzia, o wartości ponad 700zł. Do włamania miało dojść dwukrotnie.

– Na miejsce od razu skierowano kryminalnych z opolskiej jednostki. Funkcjonariusze na postawie posiadanych informacji bez trudu namierzyli złodzieja. Trop doprowadził ich do 53-latka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna sprzedał skradzione wcześniej elektronarzędzia. Szybkie działania opolskich policjantów doprowadziło do ustalenia dwóch paserów w wieku 57 i 49 lat z powiatu opolskiego, którzy wczoraj usłyszeli zarzut paserstwa – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Okazało się również, że nie jest to jedyne przestępstwo na koncie 53-latka. Mężczyzna wczoraj usłyszał łącznie trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia.

– Teraz za swoje zachowanie 53-latek odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat więzienia. Za paserstwo 57-latkowi i 49-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Włamanie do garażu. Złodziej i paserzy odpowiedzą przed sądem (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

3 komentarze

  1. Ten powiat to stan umysłu.

  2. Ciężkie życie

    53 lata, to ma raczej ten policjant a osadzony to tak 80+

  3. Za PiSu nie było takiego złodziejstwa.

Dodaj komentarz

Z kraju