Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamał się do klasztoru i schował za stołem. Nie zdążył wynieść łupów

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do klasztoru i próbował ukraść wartościowe przedmioty. Mężczyzna nie zdążył nic wynieść, bo został spłoszony przez jednego z duchownych.

Zdarzenie miało miejsce na terenie Białej Podlaskiej w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych. Policjanci ustalili, że jeden z duchownych zauważył w zakrystii nieznajomego mężczyznę, który próbował ukryć się za stołem.

Nieznajomy nie potrafił w żaden sposób wyjaśnić powodów, dla których wszedł do pomieszczenia. Został wyproszony przez duchownego. Dopiero po jego wyjściu okazało się, że w pomieszczeniu przygotowane były wartościowe przedmioty między innymi laptop, który spłoszony sprawca nie zdążył zabrać.

Z monitoringu wynikało, że mężczyzna usiłował dostać się do środka budynku katechetycznego wybijając jedno z okien oraz uszkadzając ramę okienną. Tym razem złodziej nie pokonał zabezpieczeń budynku, gdyż został spłoszony przez kolejnego z księży.

37-latek został zatrzymany. Okazało się, że w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. ”usiłował dostać się do środka budynku katechetycznego”. I to jest miejsce do religii a nie w szkołach. Won z religią ze szkoły . Jo tylko czekom aż Główny inspektorat sanitarny weźmie pod lupę skład tych białych pastylek które ksiądz w kościele wkłada do buzi.

  • Znowu zapomniałeś wziąć leki… ????? Śmieszny ludzik z ciebie… ale coś cię mocno w środku uwiera.. ojjj uwiera

  • Wszystko zrobią te lewaki aby nie pracować.

  • Mateusz Gryl Gawrona Pierwszy

   Mnie się podoba religia w szkole, przecież jeśli dziecko nie chce się uczyć religii to rodzic może je wypisać więc mów za siebie komunistyczny dzbanku.

 2. łapska w imadło

 3. Turysta gdzie twój partner hahahaha zapina już innego ty zostałeś sam .