690 680 960

Wjechała w rowerzystkę jadącą drogą dla rowerów

Wczoraj w Świdniku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Poszkodowana cyklistka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ul. Racławickiej w Świdniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki w rejonie jednego z przejść dla pieszych.

Policjanci ustalili wstępnie, że 52-letnia rowerzystka przejeżdżająca drogą dla rowerów została potrącona przez 55-latkę kierującą pojazdem marki Peugeot.

Rowerzystka została przewieziona do szpitala na badania. Na szczęście nie doznała groźnych obrażeń ciała. Obie kierujące były trzeźwe. Kierująca peugeotem została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja Świdnik)

23 komentarze

 1. 55 lat to pewnie jak robiła uprawnienia na samochód to jeszcze takiego czegoś jak droga dla rowerów to jeszcze nie było? Mam nadzieję że mandat był na tyle pouczający że teraz przyswoi sobie to zagadnienie.

  • Kierowcy starej daty, choć 55-latków za takich nie uważam, przejazdy rowerowe nazywają śluzami i nie wiedzą nawet jakie zasady ruchu na nich obowiązują i kto komu zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa przejazdu.

 2. Ta część drogi dla rowerów to właściwie „Przejazd dla rowerów”.
  Gdyby rowerzysta przejeżdżała po PdP to zdaniem forum była by uznana winną kolizji. Jeżeli zaś przejeżdżała korzystają z PdR to zdaniem forum… też zostanie uznana winna, bo przecież mogła się zatrzymać i przeprowadzić rower.

  • Mandat za potrącenie niechronionego uczestnika ruchu to jest skandal.
   Mandat to powinien być za samo nieustąpienia pierwszeństwa, zaś za spowodowanie kolizji z rowerzystą powinna być grzywna, połączona z zatrzymaniem uprawnień.

 3. Kierowy dalej nie czują OPOWIEDZIALNOSCI zblizając sie do przejscia/przejazdu, dalej zakorzenione w twardogłowych ” ze przecież innym łatwiej sie zatrzymać, że samochod jest rozpędzony więc niech inni uwazają, że na cmentarzu są ci co mieli pierwszeństwo i itp durne podejście. ” Twardogłowi nie zapominajcie że wielu sprawców potraceń poszło z torbami lub siedzi w wiezieniu za nie przestrzeganie przepisów .

 4. Jeżeli rower ma pierwszeństwo przed samochodem to kajakarz w porcie musi mieć pierwszeństwo przed kontenerowcami. Prawda Franiu?

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Co? XD weź się może zapoznaj z prawem morskim, bo nie rozmiar statku determinuje, kto ma pierwszeństwo. Niezależnie od hejtu na Frania i na pedalarzy, to w tym wypadku rowerzysta ma pierwszeństwo.

 5. Zbanujecie Frania za rowerowy spam w komentarzach?

  • @Kochanka Frania – idąc twoim tokiem rozumowania to TIR ma zawsze pierwszeństwo przed twoim małym osobowym autem, tak?
   A jeśli nie; czy to jest normalne?

 6. Tylko imbecyl wyznaczy przejazd dla rowerów w takim miejscu.

 7. czy moze mi ktos wytłumaczyć w którym miejscu jest tak droga dla rowerow? bo według mnie jest tam tylko przejście dla pieszych a linia przerywana oznacza miejsce zatrzymania przed przejściem tak jak na normalnym skrzyżowaniu.

  • Przecież nawet na zdjęciu widać z lewej strony kawałek asfaltowej ścieżki rowerowej, co tu tłumaczyć?

   • proszę sobie wpisać w Google przejscie dla rowerzystów i wyświetlić grafikę, i zobaczyć jak powinno byc oznakowane, to po lewej stro ie to nie jest ścieżka dla rowezystow tylko linia zatrzymania dla kierowców tak jak przed skrzyżowaniami, więc proszę się najpierw dokształcić a nie pierd.. lic

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas