Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechała w nastolatka przechodzącego przez przejście. Chłopiec trafił do szpitala (zdjęcia)

W środę po południu w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wypadku drogowego na jednym z przejść dla pieszych. Kierująca oplem wjechała w przechodzącego przez przejście dla pieszych nastolatka. Chłopak z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 17.30. Dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie, z którego wnikało, że na ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia 14-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca osobowym oplem 57-latka prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechała na pieszego przechodzącego przez przejście. W wyniku zdarzenia 14-latek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem.

– Wyjaśniamy okoliczności tego wypadku. To już kolejne zdarzenie z udziałem pieszego, do którego doszło na terenie naszego powiatu. Apelujemy o rozwagę – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Wjechała w nastolatka przechodzącego przez przejście. Chłopiec trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Wjechała w nastolatka przechodzącego przez przejście. Chłopiec trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

9 komentarzy

 1. każde przejście ustawowo powinno mieć obustronne doświetlenie

 2. Bo zachowanie ostrozności w postaci REDUKCJI PRĘDKOŚCI do takiej przy której WIDZISZ I jesteś w stanie zareagować na pieszego ( bo na pdp nalezy SPODZIEWAC się pieszego) to nadal jakiś dyshonor czy raczej beztroska i głupota kierowców.

  • Tak jest i tak będzie.
   Głupotę też widać u rządzących co przepisy uchwalają głupie.

 3. A ta zredukowana prędkość w nocy to nieraz musi być i 40tka i nawet 30 tka. Nie da się inaczej jak zwolnić jesli nie widzisz a w nocy mniej widzisz.

 4. zredukować prędkośc do 1km /h a Franio rowerem niech robi zaopatrzenie do sklepów i nie będzie wypadków , rowery zjadą z chodników i przejść dla pieszych , kraina mlekiem i miodem płynąca jak w TVP za rządów PISuarów , propaganda sukcesu jak za komuny

 5. dalej wlaśta pod samochody w nocy bez patrzenia takie macie prawo trza korzystac jak zostac kaleką zza darmo! 😀

 6. Zlikwidujmy samochody bo ameby muszą beztrosko przechodzić.

 7. „Kierująca oplem wjechał ” poprawcie.

 8. Powinien być obowiązek noszenia odbkasków i kontrola tego przez policję. Ja jeżdżę przez niby oświetlone miasto, ale na niektórych przejściach naprawdę nie widać pieszego.

Dodaj komentarz

Z kraju