Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał w pieszą na skrzyżowaniu, kobieta trafiła do szpitala

Wczoraj na jednej z ulic Biłgoraja doszło do potrącenia pieszej przez pojazd osobowy. 76-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 18:40 w Biłgoraju na skrzyżowaniu ulic Włosiankarskiej i Zielonej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu wypadku wynika, że 76-letnia mieszkanka Biłgoraja, która znajdowała się na przejściu dla pieszych, została potrącona przez kierującego samochodem marki Volkswagen 61–letniego mieszkańca miasta.

Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Jak ustalili policjanci, zarówno kierujący jak i piesza w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  A cóż ta biedna kobicina robiła na tym skrzyżowaniu, biegła na ukos, czy wybiegła z podporządkowanej i wymusiła pierwszeństwo ?!

  • Może wysiadła z samochodu. Miesiąc czy trochę wcześniej takie zdarzenie miało miejsce. Kierująca autem kobieta, po kolizji, wysiadła z samochodu, a następnie została potrącona przez kogoś, kto uciekł z miejsca kolizji.
   Forum wtedy orzekło, że Święta Krowa WLAZŁA Panu Kierowcy pod samochód. Tutaj 2 pierwsze wpisy już budują podobny obraz.

   • Jeszcze wcześniej. Może z rok temu też facet został potrącony. Napisano, że przechodził przez drogę w słuchawkach.
    Po wszystkim okazało się, że był to pracownik koszący trawę. Tyle w tym było prawdy, że faktycznie, mężczyzna miał nauszniki wymagane przy pracy z kosiarką.

  • Oj tam nie przejmuj się każdy jest do czegoś podobny.

 2. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Wjechał w pieszą na skrzyżowaniu, kobieta trafiła do szpitala – tak wynika z tytułu…
  A ja się pytam, co ta kobieta robiła na skrzyżowaniu, wybiegła z podporządkowanej, szła na ukos… ?

  • ś Nie przyszło Ci do głowy, że przechodziła prawidłowo przejściem dla pieszych? Widziałeś kiedyś biegnąca 80-latkę?

   • Brajanek (ten od Dżesicy)

    Franiu, a gdzie ty przeczytałeś, że przechodziła przez przejście… ?
    Autor wyraźnie określił: przechodziła przez skrzyżowanie…

    • To na skrzyżowaniu nie może być PdP? Na większości są. Ale może też nie być. Tutaj nie wiadomo, czy było, czy nie.

    • Ale nawet, gdyby nie było PdP, to przechodzenie przez jezdnię na skrzyżowaniu jest dozwolone, a nawet zalecane właśnie na skrzyżowaniu.
     Mało tego. Kierujący skręcający jest zobowiązany ustąpić pieszemu przechodzącemu przez jezdnię drogi w którą skręca, nawet w sytuacji, gdy nie ma PdP.
     I jest jeszcze jeden paragraf dotyczący być może tego zdarzenia. Osobę o widocznej niepełnosprawności ruchowej też trzeba umożliwić przejście przez jezdnię.

     Źródło. PoRD:
     Art. 26. 2.
     „Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.”

     Art. 26. 7.
     „W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.”

    • Na wstępie podałem 2 przykłady redagowanie artykułu, w którym podałem przykłady jak napisać np. artykuł sugerujący winę którejś ze stron. Można to zrobić także np poprzez celowe pominięcie informację o tym, że zdarzenie nie miało miejsce na pasach.

   • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Franiu… jak jeszcze pracowałem, to nie raz widziałem, babcie idące o dwóch kulach, które widząc, że podjeżdżam do przystanku, brały obie kule pod pachy i ruszały świńskim galopem… 😆

Z kraju

Polityka i społeczeństwo