690 680 960

Wjechał na przejazd pomimo nadawanych sygnałów. Zderzył się z pociągiem

Wczoraj rano na przejeździe kolejowym w Leopoldowie doszło do zderzenia pociągu z przyczepką ciągniętą przez pojazd dostawczy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 8 w Leopoldowie w powiecie ryckim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący peugeotem 22-letni mieszkaniec gminy Ryki rażąco naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym.

– Kierując pojazdem z przyczepką zatrzymał się w związku ze znakiem STOP, po czym wjechał na przejazd kolejowy, pomimo nadawanego sygnału o zbliżającym się pociągu. Nie zdążył zjechać z torowiska, bowiem w przyczepkę uderzył rozpędzony pojazd szynowy. Następnie siła uderzenia zepchnęła peugeota na przeciwny pas ruchu doprowadzając do uszkodzenia osobowego opla, stojącego przed przejazdem w związku z czerwonym sygnałem nadawanym przez sygnalizator – relacjonuje zdarzenie mł. asp. Katarzyna Szewczuk z ryckiej Policji.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

– W związku z rażącym naruszeniem przepisów oraz spowodowaniem realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy za pokwitowaniem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd – wyjaśnia mł. asp. Katarzyna Szewczuk.

2017-12-22 09:58:17
(fot. Policja Ryki)

19 komentarzy

  • Kużwa , czy ci małolaci aż tak mają mózgi wyprane że są najmądrzejsi i w d…e mają przepisy ruchu drogowego ? Za taki numer , lejce powinien stracić co najmniej na kilka lat .

   • Ciekawe czy miał lejce C+E bo taki zestaw na pewno już 3,5 przekroczył a jak widać zbyt bystry nie był

 1. może to ten widmo ciopong

 2. zabrali prawko to niech teraz nie oddają, dożywotnie

  • Gdyby nie łamanie przepisów, to z głodu byśmy umarli, bo w sklepach by nic nie było. Zastanów się dwa razy zanim coś takiego napiszesz. Zobacz co się dzieje w krajach z wysoką kulturą drogową – ludzie siebie zjadają.

 3. Zawsze się udawało, tym razem nie było tak pięknie – szkoda,

 4. To musiała być baba…..chyba że ciotka.

 5. Aaron Fleischman

  Kolejny, który pomylił przejazd kolejowy z przejściem dla pieszych… Wjechał dziarsko z pieśnią na ustach „Cmentarze są pełne tych, co mieli pierwszeństwo”, a tu klops.

 6. i dlatego BMW nie produkuje samochodów dostawczych tylko super fury. Ja swoją beemą zdążyłbym wjechać i jeszcze cofnąć

 7. Sprawiedliwość

  Co sie tak dziwicie? Ostatnio jakas kobietka wjechała pod pociąg i zabiła siebie oraz dwójke małych dzieci – wtedy OJOJOJ …. a teraz od idiotów wyzywacie. Przeciez to to samo.

  • Uwierz mi tego pociągu o tej porze dnia można tam nie zauważyć, napewno nie zrobiła tego celowo. Ciekawe czy pisalbys tak o swoich dziedzinach i żonie?

   • Aaron Fleischman

    Wybierz jedno:

    > nie zauważyć
    > pociągu

    Zapomniałeś dodać, że tak w ogóle to trudno się przecież spodziewać pociągu na przejeździe kolejowym, prawda?? :)))) Pociąg na przejeździe kolejowym to jak pieszy na PDP, albo rowerzysta PDR – nie do przewidzenia :))))

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!