Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał na przejazd wprost przed nadjeżdżającą lokomotywę. Kierowca subaru nie żyje (zdjęcia)

Pomimo starań ratowników nie udało się uratować życia 40-latka, który doprowadził do zderzenia z lokomotywą. Szlak kolejowy jest całkowicie zablokowany.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12 w miejscowości Wincentów koło Krasnegostawu. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku kolejowym. Na miejsce skierowana została straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, straż ochrony kolei oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak nam przekazano, ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący subaru mężczyzna poruszał się drogą gminną. Pokonując niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał wprost przed nadjeżdżającą lokomotywę spalinową, która nie ciągnęła żadnych wagonów.

Siła uderzenia była tak duża, że kierowca został uwięziony we wraku pojazdu. Mimo starań ratowników, jego życia nie udało się uratować. Ofiarą jest 40-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw.

Obecnie w miejscu wypadku pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia. Swoje czynności prowadzą też przedstawiciele kolei. Linia kolejowa nr 69 Rejowiec Fabryczny – Zamość jest całkowicie zablokowana.

Wjechał na przejazd wprost przed nadjeżdżającą lokomotywę. Kierowca subaru nie żyje (zdjęcia)

Wjechał na przejazd wprost przed nadjeżdżającą lokomotywę. Kierowca subaru nie żyje (zdjęcia)

Wjechał na przejazd wprost przed nadjeżdżającą lokomotywę. Kierowca subaru nie żyje (zdjęcia)
(fot. Policja)

36 komentarzy

 1. To był chwila kiedy była biała ściana śniegu(opady), przed stopem było ślisko, lokomotywa mogła mu się schować za słupek( choć mają tam ograniczenie predkości) On ten przejazd znał 40 lat bo mieszkał kilkaset metrów od niego prawie całe życie. Gdyby jechał dłużysz skład…. Kolego gdzie byś teraz nie był to Tobie już wszystko jedno ale my się bardzo smucimy.

  • Bardzo mądre słowa. Każdy wypowiada się chociaż na oczy nie widział tego przejazdu. Tam nie ma rogatek dla informacji i przy warunkach z dzisiejszego dnia…

   • „Pokonując niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał wprost przed nadjeżdżającą lokomotywę spalinową, która nie ciągnęła żadnych wagonów”. Tego przejazdu nie trzeba widzieć, żeby dowiedzieć się, że przejazd nie jest wyposażony w rogatki.

   • Mądre słowa? Ja pier….
    Jak nie widzisz to się nie wpierd….
    Ograniczona widoczność, to się zatrzymujesz i dopiero ruszasz jak jesteś w stanie ocenić sytuację.
    Następny całe życie na stopie przejeżdżał, aż mu się trafił TIR i już nie przejedzie.
    Selekcja naturalna działa, tylko czasami niewinni obrywają.

 2. Po mojemu to: jest wina, jest natychmiastowa kara.
  Szkoda tylko maszynisty, bo widzieć śmierć człowieka, to straszne.

 3. Co tu ustalać?

  Jeżeli rower ustępuje pieszemu, a auto ustępuje rowerzyście to lokomotywa i tramwaj mają ustąpić pojazdowi samochodowemu. Tak jest jeżeli myśli się jak ustawodawca. Wina jest ewidentnie maszynisty.

Z kraju