Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał na czerwonym, doprowadził do zderzenia z toyotą (zdjęcia)

Po raz kolejny na tym skrzyżowaniu przyczyną zderzenia pojazdów było zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej. Tym razem na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Są za to spore utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 14 na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Zamojską zderzyły się dwa samochody osobowe: toyota i volvo. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volvo mężczyzna jechał al. Unii Lubelskiej od strony zamku. Zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z toyotą, której kierowca poruszał się z naprzeciwka i wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Zamojską.

Podróżujące pojazdami osoby nie doznały obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

Wjechał na czerwonym, doprowadził do zderzenia z toyotą (zdjęcia)

Wjechał na czerwonym, doprowadził do zderzenia z toyotą (zdjęcia)

Wjechał na czerwonym, doprowadził do zderzenia z toyotą (zdjęcia)

(fot. lublin112, nadesłane)

7 komentarzy

  1. powinni obligatoryjnie zabierać kwity na 3 miesiące

  2. dwa DIesle mniej na drogach = czystsze powietrze

  3. Przecież tam czerwone to tylko sugestia. Rozpędzą się do ponad 100 km/h i myślą, że jeszcze zdążą.

    • Dobrze myślą. Rozpędzony samochód nie zatrzyma się w miejscu. Ci co mają zielone także muszą uważać, bo każdy w rejonie skrzyżowania jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność. Niekiedy lepiej się zatrzymać, przepuścić przelatujące na czerwonym pojazdy, a nie na siłę demonstrować swoje pierwszeństwo. Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.

      • Ciekawe, że w licznych swoich komentarzach nie piszesz tak samo o rowerzystach czy pieszych, którzy ładują się prosto pod rozpędzone samochody (które nie zatrzymają się w miejscu) na siłę demonstrując swoje pierwszeństwo. Rowerzyści i piesi tak samo nawet mając zielone światło na pdp czy ścieżce rowerowej powinni tak samo uważać bo każdy w rejonie pdp jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność. Cmentarze są pełne tych co mają ustawowo pierwszeństwo, kurde z tym się zgodzę.

  4. Nikt nie poszkodowany.Dlaczego nie zepchnąć aut i nie blokować ulicy?