690 680 960

Wjechał na czerwonym, doprowadził do wypadku. Zostawił rannego kolegę i uciekł (zdjęcia)

Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej było przyczyną zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu. Sprawca porzucił pojazd i uciekł pieszo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 22 na ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Pomiędzy ul. Projektową a Tyszowiecką zderzyły się dwa samochody osobowe: opel i mercedes. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem mężczyzna jechał w kierunku ul. Grygowej. Na skrzyżowaniu zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z mercedesem, którego kierująca poruszała się z naprzeciwka i skręcała w lewo.

Kierowca widząc co się stało wydostał się z rozbitego auta i uciekł pieszo. Chwilę później to samo uczynił podróżujący z przodu pasażer. Na tylnej kanapie pozostał ranny mężczyzna. Z obrażeniami głowy przetransportowano go do szpitala. Trafiła tam również kobieta z mercedesa.

Policjanci prowadzą teraz czynności w tej sprawie. Trwają też poszukiwania kierowcy opla.

(fot. lublin112.pl, nadesłane – Kuba, nadesłane)

15 komentarzy

 1. Hahah bo to Grygowa

 2. Na dziesięć takich wypadków siedmiu kierujących ucieka. Choćby zalani krwią i z połamanymi kończynami, to jak dziki kot uciekają na pola, do lasu czy choćby w krzaki, oczywiście zostawiając pasażera w aucie. Ciekawe dlaczego tak jest od kilku lat ?

 3. Ci co ignorują wszelkie przepisy , powinni być restrykcyjnie karani , Łukaszenko sobie umie poradzić z niepokornymi , potrafi samolot zawrócić i ch**** kładzie na opinie , tu nie potrafią ustalić prawa by inni byli bezpieczni .

  • Ile dzisiaj widziałeś dzisiaj osób kierujących z telefonem w ręce? Ile niezatrzymań na STOPie? Ilu rowerzystów jadących chodnikiem? Ile samochodów zaparkowanych nieprawidłowo? Tych wszystkich byś chciał karać?

 4. Co uniemożliwiło kierującej Mercedesem poprawne ocenienie tego, czy wjazd na skrzyżowanie będzie bezpieczny? Kolor jaki miała na sygnalizatorze (tj. zielone) pozwala na bezmyślny wjazd na skrzyżowanie?

  • Tysiące razy, na tym forum czytałem, że nawet jak ma się pierwszeństwo to należy się zatrzymać i rozejrzeć by się upewnić. Oraz tego, że nigdy nie można być pewnym, czy inny uczestnik się zatrzyma. Może on zasłabnąć, mogą go słońce/światła oślepić, może być pijany, może kierować rowerem bez uprawnień (np. bez Karty Rowerowej w przypadku osoby nieletniej), itp.
   Potem było zawsze jeszcze coś o cmentarzach, Świętych Krowach, o tym co przedszkolanka opowiadała. Zawsze ta sama śpiewka.
   Ale obstawiam, że tutaj będzie inaczej. Nie tym razem.

  • Jakby wszyscy hamowali na zielonym przed skrzyżowaniem sprawdzając czy jakiś dekiel nie łamie przepisów, to korki byłyby 10 razy większe a ilość kolizji spowodowanych najechaniem na tył byłaby ogromna. Rozwiązanie jest bardzo proste – trzeźwym jeżdżącym na czerwonym zabierać uprawnienia na 3-6 miesięcy a pijanych wysyłać na przymusowe roboty i konfiskować samochody, które powinny być zlicytowane a pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczone na skuteczny monitoring skrzyżowań.

 5. Przyjaciół poznaje się w biedzie….

 6. Na nieszczęście dla sprawcy kierującego i jego kompana, zostawili na tylnej kanapie żywego świadka więc nie ujdzie im to na sucho … 😉

 7. Nie za bardzo jestem w stanie wycenić wartość strat, ale wydaje mi się, że Mercedesy do najtańszych nie należą. Ile takie auto jest (było) warte? Ile lat menelisko będzie to spłacało ubezpieczycielowi?

  • Niewiele. ML pierwszej generacji w takim stanie przed wypadkiem to jakieś 15.000.

 8. LU i wszystko jasne

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie