Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał fordem w rowerzystę. Nastolatek trafił do szpitala (zdjęcia)

We wtorek w Świdniku doszło do zderzenia auta osobowego z rowerem kierowanym przez 14-latka. Poszkodowany chłopiec został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 9.00 na ul. Wyszyńskiego w Świdniku. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z rowerzystą. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, a także policja.

Jak ustalili policjanci 38-letni mieszkaniec Lublina poruszający się pojazdem marki Ford najechał na 14-letniego świdniczanina poruszającego się rowerem. Cyklista przejeżdżał przez ulicę jadąc po drodze dla rowerów. Obaj kierujący byli trzeźwi. Nastolatek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdów dla rowerów kierowcy powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi, czy rowerzyści. Wyrozumiałość i wzajemny szacunek na drodze każdej grupy uczestników ruchu drogowego z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i zmniejszeniu ilości zdarzeń drogowych.

Wjechał fordem w rowerzystę. Nastolatek trafił do szpitala (zdjęcia)

Wjechał fordem w rowerzystę. Nastolatek trafił do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

 1. Kaskader miał oświetlenie i dzwonek? Kartę rowerową? Jak nie to sprawa wygrana.

  • Oby była wygrana dla kierowcy. Oby.

   • Sprawa wygrana dla kierowcy jak nie przyjął mandatu.

    • Nikt bandycie mandatu nie proponuje, jak poszkodowany jedzie do szpitala. Ja myślę, że teraz modli się o mandat (jak po badaniach wyjdzie, że młody niepołamany, a rozstrój zdrowia poniżej 7 dni, to ma szansę się wykpić grzywną).

 2. Kiedy będą kary za jazdę rowerem czy hulajnogą po przejściu Dla PIESZYCH???

  • Kary są, podobnie jak za jeżdżenie chodnikiem, tylko policja ich nie egzekwuje.
   Tutaj widać, że jest przejazd, ale jest jedno ale.
   Rowerzysta ma pierwszeństwo na przejeździe, a nie jak pieszy gdy się zbliża do przejazdu rowerowego. Mamy ślad na szybie z boku pojazdu, więc jeżeli rowerzysta uderzył w samochód, wina rowerzysty. Jeżeli był na przejeździe i wjechał w niech samochód, wina kierowcy.
   Obecne przepisy są bezsensowne, a prędkość z którą rowerzyści wjeżdżają na przejazd rowerowy często skutkuje tym, że wypadki są nieuniknione.

   • Trzeba likwidować przejścia. Jedyne wyjscie

    • A po co likwidować przejscia? Pieszy czy rowerzysta ma się zatrzymać na skraju drogi, kierowca wtedy widzi że ktoś chce przeciąć drogę, musi się zatrzymać i ich przepuścić.
     Teraz mamy rolkarzy, rowerzystów i innych którzy często jadą równolegle do drogi i nagle skręcają przecinając jezdnię. Nie da się wtedy uniknąć wypadku.

   • no i został najechany na przejeździe.
    Wina kierowcy – trzeba zwolnić, jak nie umisz to MPK zostaje…

 3. Z jakiego boku ? Z boku to by było jakby w drzwi wjechał. Tutaj ewidentnie potrącenie przodem, więc rowerzysta był na przejeździe. Jeśli hospitalizacja będzie powyżej 7 dni a jeśli ma coś połamane i będzie się leczył kilka miesięcy to odszkodowanie od OC kierowcy wyniesie rzędu 30 tyś zł najmniej, a moze dojść do 100 tyś.
  Niech rodzina chłopca poszuka pewnego adwokata, który wygrywa takie sprawy.

Z kraju