– Witajcie Polacy. Wojewoda lubelski wręczył akty nadania obywatelstwa

Wojewoda Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk wręczyli akty nadania obywatelstwa polskiego 13 osobom. 12 z nich pochodzi z Ukrainy, jedna zaś z Iranu.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania obywatelstwa. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie rodzin oraz przyjaciele osób odbierających akty.

– Witajcie Polacy – tymi słowami zwrócił się wojewoda lubelski Przemysław Czarnek do osób, którym formalnie przyznany został status obywatela Rzeczypospolitej Polskiej.

– To wielki dzień dla państwa, mamy tego świadomość, bo droga uzyskania obywatelstwa RP nie jest łatwa. Chcę państwa zapewnić, że to jest jeszcze większy dzień dla naszego kraju i z tego powodu wyrażam raz jeszcze moją radość, że możemy się tutaj spotkać i przeżywać wspólnie te chwile – podkreślił wojewoda.

– Jesteście państwo od dzisiaj pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, to znaczy, że korzystacie ze wszelkich praw i wolności jakie w Rzeczypospolitej Polskiej państwo gwarantuje i których chroni – mówił wojewoda. Zaznaczył także, że każde praworządne demokratyczne państwo chroni tych podstawowych wolności i praw. Jednak, jak zauważył, nie ma pełnych uprawnień bez obowiązków, które spoczywają na obywatelu. Im należy stawiać czoła i realizować je dla wspólnych celów.

Wojewoda Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk wręczyli akty nadania obywatelstwa polskiego, które zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP otrzymało 13 osób (w tym 12 osób dorosłych i 1 małoletnie dziecko). 12 osób pochodzi z Ukrainy, a 1 z Iranu. Nowi obywatele RP w większości mają polskie pochodzenie, są małżonkami obywateli polskich bądź studentami.

(fot. LUW)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Ukraina…. najwyższy odsetek zachorowań na hiv

 2. Kto wie? Gdyby Polacy zgłaszali swoją wolę wyjazdu z Polski „za chlebem”, to w podzięce za zmniejszanie bezrobocia ktoś by ich uroczyście żegnał słowami: „Żegnajcie Polacy!”

 3. Jak nasi, pożal się Boże, okolczykowani, wydziarani i w krótkich spodenkach „mężczyźni”, oraz coraz częściej pijane Matki Polki nie potrafią narobić „prawdziwych” Polaków, a bociany nie chcą pomóc, jedyna rada to z Ukraińców robić Polaków.
  Można się też zwrócić do jakże jurnych Chińczyków – mnie tam skośne oczy u Polki, czy Polaka nie przeszkadzają.

 4. I się zaczęło…nie dla imigrantów…

  • Sam jesteś imigrant… Zostanie obywatelem Polski i ile nie jesteś wybitnym sportowcem, którego chcą wcisnąć do reprezentacji jest cholernie trudne. Podejrzewam, że większość „patriotów Sebixów” oblałoby testy, które ten Irańczyk zdał śpiewająco o ile zostaliby do nich dopuszczeni w co też wątpię.

   • W punkt. 95% “polakow walczacych” i koszulkowych patridiotow-“zolnierzy wykletych” napisaloby ze Pilsudski to ten co gral z Szycem w Kac Wawa.

  • Sam jesteś imigrant.
   Większość Ukraińców, którzy otrzymują polskie obywatelstwo dostaje je z racji posiadania wśród przodków Polaków.
   Lepszy Polak z Zachodniej Ukrainy (nawet jak tak naprawdę tylko w 25% Polak), niż stuprocentowy Wolak spod budki z piwem.

 5. a w tv mówią że partia PiS nie wpusci żadnego obcokrajowca do Polski a tu akuku Pan czarnek farbuje już ich na Polaków haha

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy