Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wiosenne Sprzątanie Kazimierza Dolnego już w ten weekend

W najbliższą sobotę odbędzie się coroczna akcja społeczna, jaką jest wiosenne sprzątanie Kazimierza Dolnego. Porządkowane będą najpiękniejsze, a co za tym idzie, najczęściej odwiedzane zakątki miasteczka.

Coraz większymi krokami zbliża się kolejny sezon turystyczny. Tak jak co roku, zanim do Kazimierza Dolnego zjadą tłumy odwiedzających z całego kraju, odbędzie się wiosenna akcja sprzątania okolic miasteczka. Koordynowane przez Urząd Miasta Wiosenne Sprzątanie Kazimierza ma na celu doprowadzenie do należytego porządku miejsc, które są najpiękniejsze, a co za tym idzie, najpopularniejsze wśród turystów.

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę 23 kwietnia o godz. 10:00. Rozpocznie się od zbiórki uczestników na Dużym Rynku, gdzie rozdane zostaną worki i rękawice oraz nastąpi podział na grupy. Na godzinę 14:00 w Porcie Jachtowym zaplanowano ognisko dla uczestników, a na godz. 17:00 na Małym Rynku koncert zespołu Labracadabrador.

Jednocześnie trwał będzie eco-festiwal, w ramach którego na ul. Podzamcze zasiana zostanie kwietna łąka, a na rabatkach pojawią się kwiaty. W godz. od 12:00 do 16:00 na Małym Rynku będą dostępne stoiska: „Lubelskie dla pszczół”, Obwoźna Pasieka, KOKPiT – ekologiczne animacje plastyczne oraz Słowiańskiego Grodu w Wólce Bieleckie. Do tego dochodzi spotkanie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, który opowie o projekcie mniej plastiku.

(fot. UM Kazimierz Dolny)

3 komentarze

 1. Za śmiecenie nadal?
  -20 PLN mandatu
  -pouczenie
  -czy też odwrócenie głowy SM/POlicjanta i wykroczenia nie odnotowano?

  • Odwrócenie głowy jest nawet na korzyść niezanieczyszczania. Ukarany mandatem, nie naśmieci blankietem mandatu, wyrzucając go chwilę po interwencji.

 2. A sprzątać będzie warszawka, która głównie śmieci w Kazimierzu, czy miejscowi naiwni (bo chyba nie urzędnicy)?
  Ceterum censeo Moscuam esse delendam.