Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wiosenna pogoda sprawiła, że pierwsze stoki narciarskie zakończyły sezon. Kolejne wciąż są czynne i można z nich korzystać

Na dwóch stokach narciarskich w naszym regionie sezon został już zakończony. Właściciele pozostałych zapowiadają, że będzie można jeździć na nartach dopóki warunki na to pozwolą.

Pomimo poprawy pogody większość stoków narciarskich w naszym regionie wciąż działa i można z nich korzystać. Ze względu na dodatnie temperatury zamknięto jedynie stoki w Kumowej Dolinie w Chełmie oraz w Międzyrzecu Podlaskim. Pozostałe ośrodki narciarskie funkcjonują w pełnym zakresie i na razie nic nie zapowiada, aby miało to ulec zmianie. Wszystko zależne jest jednak od pogody. Dopóki nocami utrzymywać się będą przymrozki, stoki można naśnieżać a tym samym zapewnić w marę dobre warunki do jazdy.

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny czynna jest w weekend w godzinach od 8:00 do 22:00, zarządca obiektu zapewnia, że warunki na stoku nadal są bardzo dobre, a wszystkie trasy cały czas doskonale przygotowane. Pokrywa śnieżna ma ok. 100 cm, dostępne jest pięć tras o długości 110, 250, 300, 470 i 590 m. Do tego oczywiście korzystać można z wypożyczalni i serwisu sprzętu a także gastronomii.

Śniegu nie brakuje również na stoku w miejscowości Szopowe na Roztoczu. W weekend można zjeżdżać od godziny 14:00 do 20:00 nie tylko na nartach, lecz również na sankach. Jak wyjaśnia właściciel, okolica zachęca również do spacerów i podziwiania pięknej panoramy Roztocza. Co więcej przy stoku można również rozpalić ognisko i mile spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Należy jedynie pamiętać, że o drewno trzeba zadbać we własnym zakresie.

Ośrodek narciarsko-snowboardowy w Rąblowie czynny jest od 9:00 do 22:00 a w weekend wyciągi ruszają godzinę wcześniej. Tam też warunki do jazdy są bardzo dobre, grubość pokrywy śnieżnej waha się od 40 do 120 cm. Dostępne są trasy o długości 160, 300 i 420 m, do tego snowpark, ośla łączka, trasa saneczkowa, karuzela, wypożyczalnia, serwis, gastronomia oraz pokoje noclegowe. Jednak na ten weekend wszystkie miejsca w nich są już zajęte.

Dobre warunki występują w Stacji Narciarskiej Jacnia na Roztoczu. Pokrywa śniegu ma od 40 do 120 cm, korzystać można z pięciu tras, czynne są wyciągi orczykowe duży i mały a także pontony śnieżne. Do tego serwis, wypożyczalnia, gastronomia, noclegi i szkółka narciarska. Na stoku w Bobliwie śniegu jest od 40 do 120 cm a warunki są dobre. Ośrodek czynny jest od 9.00 do 21.00. Narciarze mogą też korzystać z Gościńca, gdzie posiłki a także grzane wino i piwo wydawane są na wynos.

Zima cały czas trwa również w Chrzanowie. Miłośnicy białego szaleństwa korzystać mogą z 11 tras, wszystkie z nich są ratrakowane. Jak zapewnia właściciel, zapas śniegu jest spory, więc do marca stok będzie czynny. Obecnie grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 30 do 50 cm a warunki są dobre. Zjeżdżać można w godzinach od 9:00 do 21:00. Na miejscu można też wypożyczyć sprzęt jak też zjeść posiłek. Karczma wydaje dania na wynos, jednak obok stoi prywatny autobus, w którym można usiąść i w spokoju się posilić.

(fot. stok w Chrzanowie)

4 komentarze

  1. Gameoverkupserower

    Co ludzie widzą w tym jeżdżeniu na deskach?

  2. Łukasz-narciarz i snowboardzista.

    Redakcjo zapomnieliście terz o stoku narciarskim w Celejowie,i Parchatce,w celejowie też sa czynne 2 trasy 250m,i wypożyczalnia,oraz bar,to samo jest Marcelus ski w Parchatce pod Puławami sa czynne 3 trasy dwie 420 m,jedna 80m i jest super,jest 80cm śniegu,dodatkowo jest też trasa saneczkowa,trasa biegowa do biegania na nartach,wypożyczalnia i serwis.Można zjeść i wypić w karczmie w Parchatce.Super sie jezdzi na desce snowboardowej i nartach.:-)

  3. Zeby somsiadowi pokazac jaki on na czasie

  4. Łukaszek „terz”. Ja pierd…

Z kraju