690 680 960

Dwa zaległe projekty z Budżetu Obywatelskiego zostaną wykonane w tym roku

W tym roku oświetlony zostanie ciąg pieszo-rowerowy od ścieżki wzdłuż Bystrzycy do ul. Rąblowskiej a także przebudowany będzie plac zabaw przy ul. Spokojnej. Inwestycje te, z powodu różnych problemów, nie zostały zrealizowane w ubiegłych latach.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Lublin zapadła decyzja o dokonaniu zmian w budżecie miasta. Dzięki temu w tym roku zrealizowane zostaną dwa zaległe projekty z Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy z nich to oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od ścieżki wzdłuż Bystrzycy do ul. Rąblowskiej. Projekt „Chodnikiem przez Bystrzycę” pochodzi z V edycji Budżetu Obywatelskiego i miał być zrealizowany w 2019 roku. Jednak na przeszkodzie stanęły kwestie dotyczące własności gruntów.

Pomimo problemów, miasto prowadziło w tej sprawie działania, opracowano dokumentację projektową na budowę oświetlenia od rzeki w kierunku ul. Rąblowskiej, a także wybudowano już oświetlenie ul. Rąblowskiej. Teraz zrealizowana zostanie budowa brakującego odcinka oświetlenia.

Druga z inwestycji dotyczy modernizacji oraz przebudowy placu zabaw w Przedszkolu nr 5 przy ul. Spokojnej. Według autorek projektu, istniejący obecnie plac zabaw nie spełnia standardów pod względem jakości, funkcjonalności i atrakcyjności dla dzieci. Do tego brakuje bezpośredniego przejścia z budynku przedszkola na teren placu zabaw. To z kolei jest dodatkową trudnością dla dzieci pod względem samodzielności, samoobsługi, jak i bezpieczeństwa.

Projekt ten złożony został w VI edycji Budżetu Obywatelskiego zaś jego realizację planowano na 2020 rok. Jednak jak wyjaśnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, na przeszkodzie stanęła epidemia Covid-19. Ze względu na ograniczenia finansowe miasta projekt ten znalazł się wśród tych zadań, które musiały poczekać na jego wykonanie.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

3 komentarze

  1. A wąwóz Rury już 2 razy wygrał i dalej nic się nie dzieje, no dobra plac zabaw zrobili, ale to tylko ułamek tego co miało być.

  2. A co z salą gimnastyczną sp 42 z budżetu z 2018r.?

  3. EUREKA!!!!Wielkie dzięki za plac zabaw. Dozgonna wdzięczność za coś na co i tak sami zasłużyliśmy i walczyliśmy o to już tyle lat!!!!!

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie