Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kurier przyjechał po paczki. Mężczyzna był poszukiwany

Przyjechał po paczki do sortowni i zaczął się awanturować. 33-latka zatrzymali pracownicy ochrony. Na miejscu interweniowali policjanci. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, a co więcej poszukiwany 3 podstawami prawnymi, w tym listem gończym.

W minioną środę policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że do sortowni paczek przyjechał busem mężczyzna, który następnie zaczął się awanturować. Kurier był bardzo agresywny i jego zachowanie wskazywało, że może być pijany.

– Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu sprawdzili stan trzeźwości 33-latka. Jak się okazało, alkomat wykazał ponad pół promila. Dodatkowo w trakcie legitymowania wyszło na jaw, że 33-latek jest poszukiwany 3 podstawami prawnymi, w tym listem gończym. Kierował też samochodem pomimo prawomocnego zakazu – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W związku tym mężczyzna został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego. Tam spędzi 1,5 roku. Dodatkowo grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

15 komentarzy

 1. Wszystko przez to że był pijany gdyby był trzeźwy to by nie zwrócił na siebie uwagi i nie miałby problemów

 2. Był poszukiwany listem gończym i pracował sobie jako kurier? Przecież kogoś takiego jeszcze łatwiej namierzyć, niż w miejscu zameldowania, bo przewaletować można u kogoś lub wynająć z kimś mieszkanie, a konkretne paczki w konkretne dni konkretny kurier musi dostarczyć, wcześniej z konkretnych miejsc odbierając.
  Gdyby nie zrobił pijany awantury i wezwany patrol go nie wylegitymował… To już widać, jak tych poszukiwanych policja szuka!
  Czasem dodajecie artykuły, że policjant uratował kotka, albo wygrał zawody kulturystyczne, ale to właśnie takie wiadomości budują trwale wizerunek policji! I żadne pojedyncze akcje „po służbie” tego nie zmienią…

 3. Pomiziaj mnie kotkiem (wiosennym)

  I niech ktoś mi powie, że państwo nasze nie działa. Obywatele ujęli, wskazali przestępcę – trafił za kraty, jak w westernie!
  Tymczasem rośnie liczba ofiar Ja worka…

 4. To firmy kurierskie już nie wymagają zaświadczenia o niekaralności? Co to za firma?

 5. Policja powinna utracić uprawnienia do kontrolowania kierujących samochodami. Policja i Straż Miejska powinna kontrolować wyłącznie rowerzystów i hulajnogistów.

 6. To dlatego DPD ma takie opóźnienia…

 7. Co to za sortownia? kurier jakiej firmy?

 8. kurczę jaki uczciwy wolał pracować i płacić podatki niż żyć więzieniu na koszt podatnika

 9. Już wiem dlaczego czekam prawie tydzień na paczkę od DHL……

 10. Menel z opozycji

Dodaj komentarz

Z kraju