Wielkie świętowanie 700. urodzin Lublina. Zobacz program imprez

W najbliższy długi weekend zapraszamy do wspólnego świętowania siedemsetnych urodzin Miasta Lublin. Główne obchody Wielkiego Jubileuszu zaplanowane od 10 do 15 sierpnia. Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny.

Przez 6 dni historyczne centrum miasta od placu Litewskiego aż do Wzgórza Zamkowego zamieni się w wielką scenę wydarzeń kulturalnych, artystycznych i historycznych.

W tych dniach od godzin porannych do późnych godzin nocnych odbywać się będą wydarzenia opowiadające o wspaniałym dziedzictwie Lublina, nawiązujące do wielokulturowej tradycji miasta z udziałem wybitnych współczesnych twórców i artystów z Lublina i Europy. Mieszkańcy miasta i jego goście staną się uczestnikami niepowtarzalnych widowisk i koncertów.

Ramowy program obchodów Urodzin Miasta

– Uroczysta sesja Rady Miasta /15 sierpnia / godz. 12.00 / Zamek Lubelski

– Sen o mieście – widowisko teatralne / 12–14 sierpnia / godz. 21.00 / dziedziniec Zamku Lubelskiego Barwne widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego, opowiadające o najważniejszych momentach z historii Lublina z udziałem aktorów, tancerzy, sztukmistrzów

– Jarmark Jagielloński / 12–15 sierpnia / przestrzenie Starego Miasta. Jarmark rękodzielniczy, koncerty, warsztaty, spotkania, wystawy, potańcówki, spektakle.

– Specjalna edycja koncertu re:tradycja, dedykowana miastu, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej i mistrzów muzyki tradycyjnej.

– „Zakochani w Lublinie” – kantata jazzrockowa Tomasza Momota / 15 sierpnia / godz. 20.00 / plac Zamkowy. Największe głosy polskiej estrady, lubelscy wokaliści, orkiestry i chóry, spotkają się na jednej scenie podczas widowiska stworzonego z okazji 700-lecia Miasta Lublin. Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski i Piotr Cugowski opowiedzą swój lubelski sen.

– XXIV Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich / 15 sierpnia / godz. 16.00 / Trybunał Koronny. Spotkanie hejnalistów z całej Polski, którzy po raz kolejny przyjadą do Lublina zaprezentować hejnały swoich miast.

– Światowy Zjazd Lublinian / 10–15 sierpnia Międzynarodowe spotkanie miłośników miasta oraz środowisk skupionych wokół lubelskiej Polonii.

– Multimedialna Historia Miasta / 12–15 sierpnia / godz. 22.00 / plac Litewski. Widowiskowe pokazy na wielofunkcyjnych fontannach opowiadające o kluczowych epizodach Lublina w obliczu 700-lecia miasta.

– „Portret miasta. Lublin w malarstwie, rysunku i grafice 1618–1939” / 10–15 sierpnia / w godz. 10.00–18.00 / Muzeum Lubelskie na Zamku. Wystawa jubileuszowa przygotowana przez Muzeum Lubelskie na Zamku z najstarszymi i najważniejszymi widokami i panoramami miasta.

– Prezentacja oryginału aktu lokacji z 1317 roku / 15 sierpnia / Muzeum Lubelskie na Zamku

– Lublin na ekranie / 12–14 sierpnia / godz. 13.00 / Teatr Stary, Projekcje filmów o Lublinie, m.in. „Volta”, „Carte Blanche”.

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty.

2017-08-09 11:18:45
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. zapowiada się pieknie 🙂

  • tylko zapowiada

   • No tak, bo tyś malkontencie wróżka i wiesz najlepiej, co i jakie będzie. Zresztą czego by nie zorganizowano, to i tak będziesz marudził – albo że źle, albo że drogo, albo że po co to wszystko, albo czemu tak mało…

   • marek łajza bazarowa

    W tych dniach nie wychodź ze swojej chałupki bo swoim widokiem obrzydzisz wszystko.

 2. Takie imprezy są potrzebne, można zebrać się całą rodziną. Tylko niestety te dni to również pełne ręce roboty dla policjantów z nieogarniętymi ludźmi o zawyżonym mniemaniu o sobie, czyli od kogoś wymagają wszystkiego a od siebie nic.

 3. Nie mogę się doczekać Jarmarku. Poprzednie edycje były świetne!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku