Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wieczorne fajerwerki na parafialnym festynie wzburzyły mieszkańców. „Zrobili kanonadę jak w sylwestra”

Wczoraj wieczorem mieszkańcy Wrotkowa przerażeni wybuchami wychodzili na balkony mieszkań, aby sprawdzić, co się dzieje. Jak się okazuje nocną kanonadę zafundowała mieszkańcom parafia św. Jana Pawła II przy ul. Fulmana w Lublinie, gdzie odbywał się festyn rodzinny.

93 komentarze

 1. Ja na Dziesiątej słyszałem, ale mam to w D. Serio ludzie, wam to już wszystko przeszkadza. Postrzelali parę minut, dali ładny pokaz i po sprawie a rozgorzała afera jakby tam była jakaś strzelanina ale innego rodzaju. Teraz to wiadomo, najważniejszy piesek, kotek, suseł czy wróbel na drzewie, który może narobić ze strachu jakiemuś moherowi na beret. Gdzie te normalne czasy kiedy nikt szukał na siłę problemu tam gdzie go prawie nie ma. Kiedyś w środku lata o północy nad zalewem nawalało fajerwerkami RMF podczas corocznych inwazji mocy i nikt nie popuścił. A pokazy były takie, ze w buty szło – lepszych i dłuższych nie widziałem do tej pory i nikt nie marudził tylko ludzie przeżywali widowisko. Tylko to były trochę inne czasy, zanim nazjeżdżało się wielkich „miastowych” do nowo pobudowanych bloków za hektary. Wtedy też zaczął przeszkadzać tor, na który notabene zanim wróciły jakiekolwiek samochody i motocykle, działała przez lata giełda samochodowa, która też dawała popalić w niedzielę od rana ogłoszeniami o sprzedaży malucha nadawanymi przez megafony. Chcieli być miastowi ale żyć dalej jak u siebie na wsi bo im developer ponawijał makaronu na uszy o lokalizacji w pobliżu lasu, rzeki, zalewu pól, łąk itd. Sam mieszkam w okolicy jednostki wojskowej i nieraz tłuką żołnierze na strzelnicy i tez miałem małe dziecko. A tak na marginesie do miłośników psów (tez je lubię, żeby nie było) – psom nie daje się na uspokojenie prochów, bo one tylko pozornie wyglądają na spokojne, a tak naprawdę to naszprycowane nie mogą fizycznie zareagować na strzały i mimo że by chciały się schować w cichy kącik to leżą i przyjmują na klatę wszystko co się dzieje dookoła nie mogąc się ruszyć. To jest dopiero znęcanie się nad zwierzętami wy „psiarze” za dychę.

  • to już jest plaga

   Popieram

   • W punkt. Mieszkam w bloku obok. Piękny rodzinny festyn, dobra zabawa. Komu to przeszkadza? A no przeszkadza tym co śpią z psami, kotami, i jednopłciowcami oraz tym ze związkow partnerskich.
    Dziękujemy za zorganizowanie udanej zabawy

  • Święta racja. To pewnie ci najbardziej zagorzali katolicy tak protestują bo jak to Ksiądz ich nie pytał czy może coś zrobić.
   No bo ksiądz to jest potrzebny 5 razy: chrzest, komunia, bierzmowanie ślub i pogrzeb.

  • anonimowy Anonim

   Nic dodać, nic ująć.

  • Dokładnie. Ale mi przypomniałeś inwazje mocy RMF – ależ tam było nagłośnienie.
   A co do wiecznych narzekaczy: niech wracają z powrotem na wieś. Żeby tam zamieszkać to przechodzi się jakiś specjalny casting na największych „problemowców” ?

 2. Niedługo kościół będzie tancerki sprowadzał, żeby tylko ludzi przyciągnąć do siebie. Wiadomo, że nie chodzi o ludzkie zbawienie ale o kasę to jedyne co plebana interesuje więcej owieczek więcej datków 😉

 3. Ktoś powinien odpowiedzieć za to…O 1:30 miał miejsce potężny wybuch A wcześniej przerażająco głośny świst… słyszalny nawet przy zamkniętych oknach… mogło się wydawać lub nie, że to nawet pocisk wojskowy

 4. Bardzo dobrze oby więcej takich pokazów i imprez a jak komuś nie pasuje to niech zabiera pseudo zwierzęta i wraca na wieś…

  • Racja. Mój pseudo kot szczelanie miał daleko w poważaniu. Impreza fajna. Przyjdę też za rok.

 5. Poyebao ludzi. Niedlugo w autobusie jak ktos glosniej pierdnie to beda mdlec ze strachu bo moze to bomba ???

 6. Takie praktyki doskonale pokazują stan „duchowy” współczesnego „kościoła”, jak wiele ma on wspólnego z Bogiem.

 7. Wschod Polski to takie ciapy

 8. anonimowy Anonim

  Ach to PRZERAŻENIE z każdego byle powodu. Czy to nie są pierwsze objawy jakiejś dolegliwości?

 9. Ludziom wszystko przeszkadza. Nie mieszkacie sami w tym „pięknym” mieście. Więcej wyrozumiałości.
  Te wybuchy trwały może z 20 sekund.

 10. Bawmy się póki jeszcze można.

Dodaj komentarz

Z kraju