Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wieczorem i w nocy będzie ślisko. IMGW wydało ostrzeżenie dla Lubelszczyzny

Spadek temperatury w połączeniu z mokrymi po opadach drogami i chodnikami doprowadzi do zamarzania ich nawierzchni. Warto zachować szczególną ostrożność.

Synoptycy wydali ostrzeżenie związane z oblodzeniem dróg i chodników w naszym regionie. Związane jest to z prognozowanym spadkiem temperatury oraz opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, jakie mają wystąpić w najbliższych godzinach. To sprawi, iż mokre nawierzchnie ulegną zamarzaniu.

Jak wynika z danych meteorologicznych, temperatura powietrza obniży się do około -7°C, przy gruncie osiągnąć może nawet do około -9°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do soboty.

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów województwa lubelskiego a także Podkarpacia, części Mazowsza i Podlasia. Do tego całej południowo-zachodniej części kraju.

7 komentarzy

 1. 1.Fajnie, że ktoś wreszcie zaczął zauważać, że oblodzenie chodnika to też problem. Bo kiedyś były tylko apele kierowane do kierowców, jakby innym uczestnikom ruchu oblodzenie nie zagrażało. A oblodzenie chodnika jest nawet groźniejsze niż oblodzenie jezdni. Bo idąc z niewielką prędkością, czy nawet zatrzymując się – można się przewrócić. Natomiast przy kierowaniu pojazdem, jeżeli dobierze się bezpieczną prędkość – jest bezpiecznie. I to od kierujących zależy bezpieczeństwo. natomiast staruszce trudno powiedzieć by szła tak po lodzie, by się nie połamała.
  2. Gdy pisze się o drodze i o chodniku, to tak jak pisać o młodzieży i o ludziach. Chodnik to jest część drogi. Droga składać się może z: chodnika, jedni, pasa zieleni, pobocza, itp. Więc pisząc o oblodzonej drodze, wiadomo, że oblodzone mogą być jej elementy. Takie jak chodnik, czy jezdnia.
  3. Ta część drogi, po której jeżdżą pojazdy nazywamy jezdnią.

 2. Drogowcy pobódka do roboty!

 3. Służbista ratunkowy

  Im bardziej będzie ślisko, tym więcej się będzie dziać.
  A my ratunkowcy dowiedziemy, że jesteśmy niezbędni.

 4. Etam od razu armagedon w styczniu w nocy Mrozik to normalka tylko ostatnio pogoda nam nieco zbzikowala

 5. Dobrodziej frasobliwy

  Ja i mój grabarz też pokładamy nadzieje w tej nadchodzącej śliskości

 6. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

  IMGW wydało ostrzeżenie dla Lubelszczyzny, że wieczorem i w nocy będzie ślisko.
  Rano się chyba dowiemy ilu się tylko poślizgnęło, a ilu tego kataklizmu wręcz nie przeżyło.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112