Zobacz moment potrącenia 16-latka na przejściu dla pieszych

Wczoraj na ul. Orkana doszło do potrącenia 16-latka na przejściu dla pieszych. Moment wypadku zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Do wypadku doszło we wtorek na ul. Orkana na wysokości ul. Kaczeńcowej. Około godziny 18, kierujący autem marki Skoda 24-latek potrącił znajdującego się na przejściu 16-latka.

 


Kierujący nie zatrzymał się przed przejściem pomimo tego, że na lewym pasie zatrzymał się inny pojazd ustępując pierwszeństwa pieszemu. W wyniku zdarzenia pieszy doznał złamania nogi i został przewieziony do szpitala w Lublinie.

Wypadek został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu.

2016-06-01 11:39:00
(fot. wideo Policja Lublin)

94 komentarze

  1. Zasada ograniczonego zaufania. Czy ktokolwiek wszedłby na ten drugi pas z opaską na oczach bez możliwości skontrolowania czy nie zbliża się właśnie taki nieuważny kierowca? Mam wrażenie, że ten potrącony chłopak właśnie takie klapki na oczach miał. Jezdnia to nie plaża. Tu niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest całkiem realne i każdy rozsądny człowiek powinien zachować minimum ostrożności. Już nie chodzi o to czyja była wina (bezsprzecznie kierowcy) tylko o to kto, gdyby zachował odrobinę zdrowego rozsądku, mógłby zapobiec nieszczęściu (bezsprzecznie obaj).
    Natomiast komentarze o stanie infrastruktury i słuszności zachowania pierwszego kierowcy są wybitnie nie na miejscu. Drogi, które mamy są jak koń i trzeba brać na to poprawkę.

  2. I to jest głupota prowadzących pojazdy. Narażanie zdrowia i życia pieszych przez kierowców. Zatrzymywanie się na przejściu na jezdni dwupasmowej. Tak prawda.

  3. Za wyprzedzanie na przejściu powinni zabierąc prawo jazdy, a za takie potrącenie kryminał na 5 lat co najmniej.

  4. Prawko zabrane do końca życia bez taryfy ulgowej, wysokie odszkodowanie dla poszkodowanego płacić powinien sprawca. Eliminować takich idiotów z naszych dróG należy !!!!!!!

  5. Pierdyknij o kant kuli

    A wy o jedynym, to nie ogarnął i złe robił kierowca to jedno ale malolat ma kare , matka i ojciec nie uczył dwa razy w prawo raz w lewo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy