Walka o Tor w Lublinie…z przymrużeniem oka

W walce o budowę Toru dla Lublina sięgnięto nawet po satyrę. Tak powstał film „Walka o Tor w Lublinie”. Autorzy zastrzegają, że to produkcja dla ludzi o mocnych nerwach. Zachęcamy do obejrzenia.

2015-06-22 18:26:47
(fot. wideo YT Magazyn Motór)

24 komentarze

  1. o ile mnie pamięć nie myli to PZMot miał dzierżawę wieczystą gruntów. Właścicielem działki było miasto Lublin pana Żuka. Więc był problem bo jak sprzedać dzierżawioną działkę…. odpowiedź jest genialnie prosta – podnieść opłaty do tego stopnia żeby PZMot zechciał się pozbyć problemu.
    PZMot sprzedał prawo dzierżawy bo zmusiło go do tego miasto. Co więcej o ile mnie pamięć nie myli to miasto do opłat dodało opłaty środowiskowe za hałas na pobliskim osiedlu, zmieniło też zapis o dopuszczalnym natężeniu w ten sposób że PZMot nie miał szans przedłużyć homologacji toru która chyba wygasła w 2013 roku – więc kto o zdrowych zmysłach trzymałby tor który nie miał prawa być torem….
    Szukacie winnych – idźcie do naszych możnowładców 😛 (Lublin – miasto pustostanów i centrów handlowych)

  2. Pragnę dodać, że: ówczesny prezydent Andrzej Pruszkowski – wyczuwając swój upadek zabezpieczył się torem, naszym torem. Działając na szkodę miasta i mieszkańców. Skąd to wiem? Wystarczy pomyśleć, za czyjej kadencji zmianom uległy normy hałasu i ciche przekształcenie terenów. Ale to jeszcze nie wszystko. budowane są tam bloki typu TBS, gdzie w zarządzie kto zasiada? Otóż dawny prezydent A. Pruszkowski.

  3. No Pani Beata P. Swoim Cooperem , oblepionym w „wyścigi na torze nie na mieście” wczoraj szalała po Kraśnickich… Ale spokojnie nagrała sie na rejestrator.. Jechały we dwie…

  4. precz z torem!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy