Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Powiatowa informacja pogodowa jeszcze dokładniejsza. Zakupiono dwa urządzenia meteorologiczne

Powiat Lubelski zakupił dwa urządzenia meteorologiczne, dzięki którym mieszkańcy będą mieli lepszy i dokładniejszy dostęp do tego co dzieje się w pogodzie.

Powiat Lubelski w ramach poszerzenia dostępu do informacji pogodowej zakupił dwa urządzenia meteorologiczne. Pierwszym z nich jest detektor burz, który zainstalowano w Pszczelej Woli oraz drugim zaś Stacja Meteo, którą umieszczono w Bełżycach.

Dzięki temu mieszkańcy regionu będą mieli dostęp do dokładnych informacji na temat pogody.

Stacja Meteo zainstalowana w Bełżycach generuje komunikat, wyświetlany na konsoli LCD oraz na stronie www, w skład którego wchodzą informacje dotyczące:

1) temperatury powietrza
2) wilgotności powietrza
3) opadu deszczu 1h oraz 24h
4) opadu deszczu całkowity
5) prędkości wiatru
6) kierunku wiatru
7) ciśnienia atmosferycznego.

Z kolei dzięki detektorowi burz, zainstalowanym w Pszczelej Woli, na stronie www można uzyskać aktualne ostrzeżenia o wyładowaniach w czasie rzeczywistym, ich intensywności oraz informacje dotyczące oceny zagrożenia aktywności burzowej.

Detektor wyładowań znajdziecie pod tym linkiem – kliknij !

Aktualną pogodę można sprawdzić w zakładce „POGODA W POWIECIE LUBELSKIM” (po wejściu w zakładkę, należy wybrać box – lokalne komunikaty pogodowe – pogoda w powiecie) znajdującej się na stronie głównej serwisu http://www.powiat.lublin.pl/.

2015-06-22 18:39:18
(fot. PL)

5 komentarzy

  1. Nic nowego.
    http://meteo.umcs.lublin.pl/

    na panelu po prawej stronie linki do stacji automatycznych rozmieszczonych w Lublinie oraz w regionie.

  2. Od kiedy ruszą powiadomienia SMS z Regionalnego Systemu Ostrzegania? Nie zawsze mam neta w komórce, by sprawdzać przez aplikację, Miało być od 01.07, ktoś coś wie?

  3. Brak podkładu google i ciągłej aktualizacji eliminuję używanie go. Lepsze to – http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&page=1