Niezwykłe zjawisko na niebie. – Jasna łuna, która rozbłysła i zamieniła się w kulę

Dzisiaj nad ranem na niebie widoczne było niezwykłe zjawisko. Nasz Czytelnik przesłał nam nagranie, na którym widać jasną łunę.

– Dziś w nocy na drodze S17 zauważyliśmy dziwne zjawisko na niebie. Widok jest z wysokości Markuszowa w stronę Lublina, nawet trochę na północ. Widać było jasną łunę, która rozbłysła, a potem rozeszła się w jasną, ogromną kulę, której już na nagraniu nie udało się ująć ponieważ nagrywane było telefonem w nocy. Tak jakby się to rozpadło. Wszytko trwało ok 5 minut ok. godziny 4 rano – napisał do nas Czytelnik Dawid.

 

Jak się okazuje zjawisko widziane było w Europie i w Azji. Jak donosi profil „Z głową w gwiazdach” na Facebooku:

Nie ma wątpliwości, że „świecąca” chmura, która pojawiła się ok. 4:00 nad ranem nad wschodnim horyzontem (obserwowana w sporej części Europy) była gazami wylotowymi rakiety na bardzo dużej wysokości, które zostały oświetlone przez promienie Słońca (u nas jeszcze pod horyzontem, ale na wysokości kilkuset kilometrów doskonale widocznym).

Mariusz zrobił zdjęcia z okolic Raciborza. Po gwiazdach w tle można odczytać, że chmura była widoczna dokładnie nad wschodnim horyzontem. Kierunek z grubsza mógłby wskazywać na kosmodrom Bajkonur, ale odległość do Kazachstanu w zasadzie wyklucza możliwość obserwacji czegoś takiego. Poza tym ostatnia rakieta startowała z Kazachstanu dwa dni temu – to za krótko, aby przygotować stanowisko do kolejnego startu.

Wniosek może być nieco niepokojący (musimy poczekać na jej potwierdzenie z oficjalnych źródeł):
Prawdopodobnie obserwowaliśmy test rosyjskiej rakiety balistycznej. To kolejny tego typu test przeprowadzony przez Rosjan w ciągu ostatnich miesięcy.

Widoczne zjawisko może mieć związek z wystrzeleniem satelity komunikacyjnego:

2017-12-26 10:19:27
(fot. wideo Dawid)

37 komentarzy

 1. dlaczego ludzie zawsze wszystko nagrywają ziemniakiem, przecież nic nie widac na nagraniu

  • Swawolnik zmurszały

   A dlaczego nie sterczałeś tam z dobrym aparatem w garści?
   Czyżby 112 jeszcze nie ogłosiło zbiórki na „dobry” aparat dla Ciebie?

 2. Co to w takim razie jest ?

 3. Gwiazda Betlejemska….

 4. Byłem na poligonie w Kazachstanie , Bajkonur , Kapustnyj Jar mieliśmy strzelania balistycznymi rakietami zwanymi Scudami, kto może się pochwalić z internautów że był w wojskach rakietowych proszę o kontakt.Podaję link do obejrzenia na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=4R4wYMASw50

 5. Pijany Mikołaj 😀

 6. to było UFO bando bezmózgów

 7. Parkować na eSce?

 8. to PO poleciala w kosmos

 9. A ja polecam obejrzeć co widzieli w stanach. Tu podaję link. https://m.liveleak.com/view?i=4db_1513997497

 10. To jasny znak z nieba że temu na górze nie podoba się to co wyprawia piSS z rydzykiem w tym kraju !!

  • Moim zadaniem, to raczej co wyprawia Skretino z tym stadem pożytecznych idiotów. Widząc co wyprawiają UBywatele RP i cała reszta totalnego bezmózgowia aż ciśnie się na usta „Boże, widzisz i nie grzmisz”.

 11. Kiedyś za Gwiazdą podążali, dzisiaj nagrywają 😉

  Spokojnego ostatniego dnia Świąt, wracajcie szczęśliwie! 🙂

 12. igor- a ty wcale nie masz JAJ , jesteś po prostu obojnakiem takie h*****j wie co ni małpa ni pies. Nawet sensownie nie potrafisz skomentować wiadomości.

 13. To wypalony pixel na okrągłej ziemi 😉

 14. Do Emilcina lecieli. Mam nadzieję, że zwalniali przed PdP.

 15. Widziałem to samo z Krakowa po 4 rano ok. 20 stopni nad wschodem 🙂

 16. To co wyprawia opozycja jest żałosne, ale groźne jest to co wyprawia potomek klaksteina z odessy co po sprowadzeniu ojciec dostał resortową willę na żoliborzu i to co wyprawia PZPRowski prokurator…

 17. Rosja potwierdziła że wystrzeliła międzykontynentalną rakietę TOPOL-M , będą jeszcze przeprowadzać testy . W Polsce ogry wycinają się nawzajem , i udają jakim to my nie jesteśmy mocarstwem , mamy armię złożoną z obrony terytorialnej wyćwiczoną przez tydzień. Boże chroń nas od takiego wojska.

  • Lepszy rydz niż nic. Pozostawione przez Siemoniaka wojsko uzbrojone w tablice Mendelejwa, którego pilnowali ochroniarze z grupą inwalidzką w koszarach, było lepsze?

 18. dron z halogenem ale zjawisko

  • Jaki dron????? jak ci na łeb spadnie takie coś , to nawet w urnę nie będzie ciebie można zebrać . To był test rakiety międzykontynentalnej . Ruska agencja podała wiadomość.((((((Srebrzysty obłok widoczny na niebie był chmurą gazów z pędzącej rakiety. Gdy pocisk osiągnął pułap kilkuset kilometrów nad ziemią, chmurę podświetliły promienie Słońca.)))))

 19. Dzisiaj takie samo zjawisko mialo miejsce w okolicy Pszczyny o godz 4.30 rano. Widziałam to ja i moje kolezanki , jechalyśmy do pracy

 20. Widzieliśmy to na żywo, robiło mega wrażenie, zwłaszcza że po chwili zaczęło się robić coraz większe i bledsze, jakby się rozchodziło w powietrzu. Ale kilka minut spektaklu było naprawdę niezłe 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach