690 680 960

Weszło w życie rozporządzenie o pomocy finansowej dla producentów świń. Na ile wsparcia mogą liczyć?

2 lipca weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów o pomocy finansowej dla producentów świń. Wnioski należy składać do 15 lipca br. Maksymalna kwota pomocy dla jednego producenta nie może przekroczyć 160 tys. złotych.

Wysokość pomocy

Wysokość pomocy wynosi 80 zł/szt. do świń urodzonych w gospodarstwie producenta w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r., których oznakowanie zostało zgłoszone do ARiMR do dnia 15 lipca, przy czym maksymalna kwota pomocy, jaka może zostać przyznana producentowi wynosi 160 tys. zł.

Terminy

Wniosek o udzielenie pomocy finansowej producent świń składa raz, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca 2022 r. na formularzu udostępnionym na stronie internetowej Agencji. Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu tego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta świń.

W przypadku złożenia wniosku o udzielenie pomocy, po dniu 15 lipca 2022 r., nie wszczyna się postępowania w sprawie o przyznanie tej pomocy. Ponadto w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku o udzielenie pomocy, przez tego samego producenta świń, rozpatrzeniu podlega wyłącznie pierwszy z tych wniosków, przy czym o kolejności tych wniosków decyduje data wpływu do Agencji.

Szczegółowe informacje o warunkach udzielania pomocy dla producentów świń oraz wzór wniosku o przyznanie pomocy dostępne będą na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: https://www.gov.pl/web/arimr/nadzwyczajna-pomoc-dostosowawcza-dla-producentow-swin.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. … już kiedyś do kurzych ferm dopłacali i zaraz każdy farmer biegł do salonu po nowe auto … gdzie wolny rynek ???

 2. Jakie to jest bezczelne ,ta pomoc powinna trafiać do rolników 5 lat temu ,teraz kiedy już praktycznie nie ma polskiej hodowli świń oni obudzili się z wymyślaniem pomocy ?? a ty ps ,chyba na żebrach pod salonem stałeś bałwanie

  • Rolnicy tylko wygladaja darmowych pieniedzy, jak nie umiecie uprawiac roli to pora zmienic zajecie

 3. „Producenci świń” 😉. Pomyliłem chyba z chodowcami trzody chlewnej.

 4. wszelkiej maści rolnicy to chyba najbardziej upośledzona grupa społeczna. są ich miliony, produkują towary pierwszej potrzeby, a w skupach wszystko niby wyceniane poniżej kosztów…
  jak to jest, że osobom, które praktycznie powinny dyktować warunki, państwo musi non stop dosypywać z naszej kieszeni?

 5. nieKrytyKrytyk

  jak chodzi o pomoc, to pewnie pomogą jak z paliwem, zapłać 380 zł damy ci 15 zł rabatu, mimo że zarabiamy na tym z bańke.

 6. No nareszcie dali bo nam się należy . Tera to mi inflacja lata w koło ptaka . Mogę jechać w góry i na Mazury .

 7. Redakcjo , świń się nie produkuje tylko hoduje.

 8. Pińcet plus na każdą świnię czy tylko na nieletnią?

 9. Spoglądając na foto myślałem że to artykuł o jakimś członku PO.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej