Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzenie w przestępczość tytoniową w regionie. Na terenie czterech województw zatrzymano 13 osób

Na polecenie prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie funkcjonariusz CBŚP i SCS zatrzymali 13 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów.

Prokurator polecił przeprowadzenie przeszukań

Na polecenie prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania posesji i samochodów na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego gdzie ujawnili 2 tony tytoniu, ponad 7 tysięcy sztuk papierosów i 70 litrów bimbru.

Zabezpieczono również m.in. laptopy, telefony komórkowe, karty SIM, samochód dostawczy, oraz pieniądze w kwocie prawie 120 tysięcy złotych. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść około 2 milionów złotych.

Prokuratorskie zarzuty wobec 13 osób

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił 13 zatrzymanym 26 zarzutów, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora wobec 3 osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wcześniej zatrzymano 11 osób

Już w zeszłym roku doszło do pierwszych zatrzymań członków zorganizowanej grupę przestępczą zajmującą się produkcją papierosów i ich dystrybucją. Zebrane informacje doprowadziły wtedy do zlikwidowania nielegalnej fabryki papierosów. Efektem działań było 11 osób zatrzymanych, w tym 9 obywateli Białorusi i 2 Polaków oraz zabezpieczenie 5,6 miliona sztuk papierosów oraz 7,7 ton krajanki tytoniowej.

Sprawa ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(fot. pixabay.com\źródło PK)

5 komentarzy

  1. 70L HAHAHA

  2. Sprawa na charakter rozwojowy , z pominięciem handlarzy którzy okupują lubelskie targi np. przy ul. Ruskiej i Al. 1000-lecia wystawiając laurkę jako przyjazne miasto oferując te produkty w akompaniamencie ochrypłej oferty .

  3. Ciekawe czy Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w tej sprawie zatrzymał również jakiś Policjantów. Bo wygląda to tak jakby cześć z nich miała w tym udział.

  4. za mało oddawali

  5. Haha ale nałapali. Pewnie już nie będzie handlu fajkami

Z kraju

Sport