Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

W weekend za darmo zwiedzisz muzeum na Zamku Lubelskim i nie tylko!

Już w ten weekend będzie okazja do darmowego zwiedzania placówek muzealnych w całym regionie. Wszystko w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015.

W najbliższy weekend w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 będzie okazja do darmowego zwiedzania muzeów w Lublinie i regionie. W Muzeum Lubelskim będzie stęp bezpłatny na ekspozycje muzealne na Zamku Lubelskim, do Kaplicy Trójcy Świętej, baszty zamkowej wraz z tarasem widokowym oraz do oddziałów muzeum.

Dni Otwarte w Muzeum Lubelskim, 12-13 września 2015 r., w godz. 10:00-17:00.

Oprócz tego za darmo wejdziemy także do Muzeum Historii Miasta Lublina. Muzeum mieści się w budynku zabytkowej Bramy Krakowskiej z 1341 roku. Brama Krakowska jest najbardziej rozpoznawalnym obok budynku Zamku Lubelskiego symbolem miasta Lublina. Z kolei Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 12 września na 19 edycję „Jarmarku końskiego” – barwnego widowiska opowiadającego o dawnych zwyczajach kupna i sprzedaży koni obejmującego ich pokaz, podbijanie ceny, próbę uciągu oraz wieńczący całość litkup – tradycyjne opijanie wódką zawartej transakcji.

Na Dni Otwarte zaprasza także Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza. Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza posiada zbiór rękopisów, muzealiów, wydawnictw i materiałów naukowych związanych z życiem i twórczością Józefa Czechowicza, a także innych pisarzy pochodzących z Lubelszczyzny.

Do dowiedzenia w te dni zaprasza również Oddział Martyrologii „Pod Zegarem” Muzeum Lubelskiego. Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” mieści się w celach byłego aresztu Gestapo przy ulicy Uniwersyteckiej 1 w Lublinie. Zabezpieczono w nim inskrypcje pozostawione przez więźniów na ścianach.

W dniach 12-13 września dla zwiedzających, za darmo będzie także udostępniony Dworek Wincentego Pola. Jest to muzeum biograficznym poświęconym postaci Wincentego Pola. Mieści się w klasycystycznym dworku wzniesionym w końcu XVIII w. na terenie niewielkiego folwarku Firlejowszczyzna.

W regionie warto udać się do placówek muzealnych m.in. w Romanowie 20 września do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, do Muzeum Nadwiślańskiego, Oddziału Grodzisko Żmijowiska, gdzie odbędzie się 12 września wydarzenie Słowiańskie Babie Lato, 12 i 13 września Muzeum Zamoyskich udostępnia wszystkim uczestnikom Europejskich Dni Dziedzictwa dwie wystawy w pałacowej Teatralni, Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę „Utracone dziedzictwo – Radzyń, którego już nie ma” oraz pokaz filmu „Dziadki – dziatkom” wspomnienia o dawnym Radzyniu, zaś Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie zaprasza 19 września na spotkanie dotyczące dawnych obiektów przemysłowych w Lublinie.

Szczegółowe informacje o Europejskich Dniach Dziedzictwa znajdziecie tutaj – kliknij.

2015-09-10 09:12:34
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Ogarnijcie te błędy … czytać nie idzie tych wypocin.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo