690 680 960

Wędkarz wpadł do Zalewu Zemborzyckiego. Ratownicy ponad godzinę walczyli o jego życie (zdjęcia)

Ponad godzinę trwała akcja reanimacyjna mężczyzny, którego wczoraj późnym wieczorem wyciągnięto z Zalewu Zemborzyckiego. Wcześniej, przez blisko dwie godziny, wędkarza szukał jego kolega.

W środę po godzinie 22 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zaginięciu wędkarza nad Zalewem Zemborzyckim. Mężczyzna przyjechał na ryby w godzinach popołudniowych. Jak zwykle ulokował się od strony lasu Dąbrowa, w pobliżu parku linowego.

Wieczorem, około godziny 20, postanowił odwiedzić go kolega. Na miejscu zastał jedynie rozstawione wędki oraz rzeczy osobiste mężczyzny, w tym portfel z dokumentami i pieniędzmi. Ruszył więc na jego poszukiwania, gdyż jak wyjaśniał, sądził, iż ten upił się i poszedł do lasu spać. Kiedy nie przyniosły one skutku, powiadomił ratowników.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Strażacy dostrzegli zaginionego wędkarza w wodzie, kilkanaście metrów od brzegu.

Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg, ratownicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Walka o jego życie trwała ponad godzinę. Niestety nie przyniosła skutku. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Niewykluczone, że wędkarz znajdował się pod wpływem alkoholu. Przy jego rzeczach znaleziono butelkę po wódce i puszki po piwie.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. pewnie posłuchał spurka, który chce zakazać wędkarstwa w Polsce

 2. Cham bity deską:)

  norma..jak na ryby to z butelką wódki a potem tragedia bo się „Januuuszek” utopił…

 3. Podpis elektroniczny

  „gdyż jak wyjaśniał, sądził, iż ten upił się i poszedł do lasu spać”- Po badaniach się okaże czy w 1 części dobrze sądził

 4. Pisane na kolanie

  Znów tragedia ludzka. Patrząc na zdjęcia to ta sama załoga pogotowia która brała udział w tragedi e Kreznicy Jarej. Zastanawiam się gdzie kończy się psychika tych ratowników Nie widziałem i nie znam tak twardych ludzi
  Wielki szacun Panowie.

  • … e tam niektórych nie wzrusza żaden widok, między innymi mnie:D nie każdy się nadaje do takiej roboty jak np. po wypadkach usunąć reszki ciała z miejsca wypadku jeden pozbiera a zaraz potem zje spokojnie kanapkę a inny będzie miał traumę do końca życia

  • dla nich to normalka

 5. No i go wyłowiła ale.kosa …
  Szkoda chlopa
  Pewnie baba w domu wkur…. to na ryby chodził

 6. Lepiej nie komentuj tragedi ludzkiej znałam tego chłopaka a ty bara… Myślisz że to żarty wyrazy współczucia dla rodziny

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas