Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ważny komunikat dla kierowców i pieszych. W woj. lubelskim możliwe opady marznące

We wtorek w regionie należy spodziewać się marznących opadów deszczu. Niebezpieczne dla kierowców i pieszych zjawisko atmosferyczne może wystąpić w centralnej i zachodniej części regionu.

Dziś Polska pozostaje pomiędzy silnym wyżem znad Rosji, a rozległym układem niżowym z ośrodkami nad Morzem Śródziemnym i w pobliżu Szkocji. Na zachodzie i w centrum oraz częściowo na południu zaznaczy się strefa rozmywającego frontu chłodnego. Z południowego-wschodu napływa masa polarna. Ciśnienie będzie wzrastać.

Istnieje pewne prawdopodobieństwo wystąpienia opadów marznących w centralnej i zachodniej części regionu do godzin południowych. Prawdopodobieństwo nie przekracza jednak 70%.

Temperatura powietrza wynosi od -3° do -1°C. Odczucie chłodu potęguje silny południowo-wschodni wiatr. Porywy osiągają nawet 50-60 km/h, a temperatura odczuwalna wynosi nawet -10°C. Przez cały dzień zachmurzenie duże i całkowite. Niewykluczone są w drugiej części przelotne opady śniegu w regionie.

Kolejne dni dalej chłodne i z przymrozkami. Od czwartku czeka nas postępująca ocieplenie. Wiatr zmieni kierunek na południowy. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów marznących powodujących gołoledź, ale więcej informacji podamy bliżej terminu. Miejscami może spaść też śnieg.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. Ksionc proboszcz

    Zapewne naszych,, ukochanych „drogofcuf to zaskoczy.