690 680 960

Walczą o wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra. Przeprowadzili w Lublinie happening (zdjęcia)

Członkowie Stowarzyszenia Otwarte Klatki przeprowadzili w centrum Lublina happening. W jego trakcie pokazywano mieszkańcom, jak wygląda hodowla zwierząt na futra, a także w jakich warunkach żyją te zwierzęta.

W niedzielę 2 lutego na placu Litewskim w Lublinie odbył się happening, którego celem było szerzenie świadomości na temat hodowli zwierząt futerkowych. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Wolontariusze chcieli pokazać mieszkańcom, jak wygląda hodowla zwierząt na futra, a także w jakich warunkach żyją te zwierzęta. Stowarzyszenie od 2014 roku walczy bowiem o wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra, tak jak do tej pory uczyniły już m.in. w Wielka Brytania, Holandia czy Czechy.

-Nasz happening motywowany był badaniem ankietowym przeprowadzonym niedawno przez studentów UMCS wśród mieszkańców Lublina. Pokazało ono, że aż prawie 78% z nich deklaruje poparcie dla wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra w Polsce, a ponad 60% ankietowanych podczas zakupów stara się unikać wyrobów zawierających naturalne futra. Te wyniki bardzo nas cieszą- wyjaśnia Angelika Trześniewska z Otwartych Klatek.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 r. Jak tłumaczą jego członkowie, ich celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. W tym celu prowadzone są kampanie dotyczące m.in. wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra, poprawy warunków życia kur niosek oraz kurczaków hodowanych na mięso, promocji diety roślinnej wśród konsumentów i firm z branży gastronomicznej i handlowej, a także rezygnacji przez sklepy ze sprzedaży futer czy żywych ryb.

(fot. nadesłane)

33 komentarze

 1. Jestem za! Tak samo za zakazem uboju rytualnego. Jeśli żyd chce żreć po swojemu to droga wolna. Nikt w Polsce na siłę nie jest zmuszany do pobytu tutaj.

  • Narodowy Akrobata

   Jakiej Polsce? Od dawna żyjesz w Polin i nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy.

 2. zwierzatka skazane na zagłade ,to tylko kwestia czasu

  zenob i już ,zapomnij ze dzikie zwierzatka wygrają z cywilizacją .Albo zwierzatka albo ludzie ,ja wybieram cywilizację bo z powodu dzikich zwierzatek leśnych tylko tragedie na drogach .A jaki z nich pozytek ? zaden .Jak ktos ciekawy jak wygladają to sobie bedzie mógł obejrzeć w ksiazkach albo w zoo

 3. FJm ich nigdzie nie „sieją ” to takie twory cywilizacji ,kótrym niczego nigdy nie brakowało i z nudów im sią tak w glowach porobilo .Ja bym tych wszyzstkich „animalsów ” wywiózł gdzieś do dzungli jak im tak żle i niech tam sobie zyją zgodnie z naturą ,jedza roslinki ,podcierają liśćmi i leczą się ziołami

 4. A po wszystkim poszły na kurczaka do maka.

 5. Nie zarobi polak tylko kto inny, opłaca się pchać pieniądze pseudo ekologom by walczyli o zakazy i nakazy żeby zawęzić rynek i samemu ugryźć większy kawałek tego „ciastka”.

 6. Ciekawe ile składek odprowadzili do zusu ci protestujący czy zarobki w fundacji są zwolnione z opodatkowania.

 7. To niech chociaż pozwolą karpie na futra hodować.

 8. A, że czapkę marki na „a” pani obrończyni szyły malutkie chińskie rączki – to dla niej nie problem. Żenuje mnie to tak samo jak pseudowegetarianie jedzący ryby – „bo mięsa nie jedzą”.

 9. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Kurde, te lewactwo głupsze być nie może. Nawet swoje działania opierają o ANKIETĘ przeprowadzoną przez UMCS. Brak informacji o grupie badawczej. Poza tym, empatia empatią, ale co powiedzą rodzinom ludzi, którzy przez nich stracą pracę, być może jedyną formę zatrudnienia jaka jest dostępna w tamtym regionie. Empatia wobec nich się nie należy bo to ludzie? To jak z tą Gretą vs Światowe Forum Ekonomiczne „Porozmawiamy z Panią Gretą, gdy zakończy studia poświęcone ekonomii”. Pyszczą aktywiści, ale nie wiedzą co znaczy ta branża dla gospodarki…

Kursy walut

 • USD 4.2399zł -0.38%
 • GBP 5.2707zł 0.27%
 • EUR 4.5312zł -0.14%
 • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas