690 680 960

W wakacje kierowcy pojadą kolejnymi odcinkami trasy S17 Lublin – Warszawa (zdjęcia)

W przyszłym tygodniu, zamiast tymczasowym objazdem, kierowcy pojadą już jedną jezdnią przyszłej drogi ekspresowej na obwodnicy Kołbieli. Z kolei w wakacje dostępna ma być już cała trasa do Warszawy.

Trwają zaawansowane prace na znajdujących się w budowie odcinkach drogi ekspresowej S17 Lublin – Warszawa pomiędzy Kołbielą a węzłem Lubelska. Każdego dnia na dwóch odcinkach realizacyjnych pracuje ok. 600 osób i 200 maszyn budowlanych. Wykonawca obecnie skupia się nad jezdnią główną przyszłej trasy. Układana jest nawierzchnia z betonu cementowego, do tego prowadzone są prace wykończeniowe przy obiektach inżynierskich, roboty brukarskie oraz budowane są drogi dojazdowe.

Powstaje także ogrodzenie, montowane są ekrany akustyczne oraz bariery energochłonne. Do tego trwa humusowanie skarp i terenów zielonych przy jezdniach. W wielu miejscach instalowane są już znaki pionowe i malowane jest oznakowanie poziome. Budowana jest także kanalizacja deszczowa i zbiorniki retencyjne.

Pomimo tego, że prace przy budowie trasy mają się zakończyć się w IV kwartale tego roku, to w wakacje wykonawca planuje udostępnić obydwie jezdnie kierowcom. Dotyczy to także krótkiego, około 200-metrowego odcinka na granicy kontraktów w okolicy Ostrowika, na którym toczy się postępowanie związane z uzyskiwaniem nowej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Następnie będą wykonywane prace poza trasą główną m.in. przy drogach serwisowych oraz te, związane z zielenią.

Wcześniej, gdyż już w przyszłym tygodniu, planowana jest kolejna zmiana w organizacji ruchu na obwodnicy Kołbieli. Na granicy z udostępnionym w ubiegłym roku odcinkiem jezdni w kierunku Garwolina, w okolicy budowanego Miejsca Obsługi Podróżnych, kierowcy pojadą zachodnią jezdnią przyszłej drogi ekspresowej. Obecnie ruch odbywa się tam tymczasowym objazdem.

(fot. GDDKiA)

22 komentarze

 1. brawo Polska Wschodnia –
  nigdy więcej Nowaków, Karpińskich, Muchów i innych POkomuchów

  • No tak, bo te przetargi to pisowcy rozpisali /ahahahahaha

   • Tu nawet nie chodzi o pisowców czy peowców. W GDDKiA większość ludzi pracuje od lat, zmieniają się tylko osoby na górze. Zazwyczaj nie mają oni o swojej pracy bladego pojęcia, za to mają największe zarobki (patrz prezes NBP).

  • Przygotowanie tak dużej inwestycji drogowej: od pomysłu, przez koncepcje, warianty, wykupy gruntów, odwołania, zapewnienie finansowania, przetargi, budowa do wykonania mija co najmniej 10 lat.
   Tak więc mimowolnie napisałeś laurkę PO/Tuskowi, czy tym, którzy byli przed nimi.

   • Decyzje środowiskowe, odwołania, ZRiD, i kupa o rzeczy o których nie masz bladego pojęcia.

   • Zapomniałeś POpaprańcu jak tfusk nie chciał tej drogi a my jeździliśmy na farszafkę aby to wymusić? Czy pedrylstwo kazało ci tak pisać/
    Via Carpatia też tusek z zegarkowym robili pajacu?

    • no tak się skałda że przetargi na S19 między Lublinem a Rzeszowem to też PO. Ale oczywiście propaganda w TVPis mówi że Pis i ciemnota w to wierzy …

     • rozmowa był o Sce do Warszawy więc się nie pałętaj pętaku po dyskusjach jak nie wiesz o co chodzi… bo się kompromitujesz…
      Poczekamy jak skończą Ske do Rzeszowa i wtedy będziemy chwalić… Tak?

  • Brawo, mamy na dworcu Lublin-Wschód schody do lasu, to teraz jak widać na jednym ze zdjęć będą schody w pole. Niech żyje RP Jarosławska, hura!

  • Przecież to dzięki Nowakowi, Karpińskiemu, Musze i innym Peowcom ta droga. Pisowy to planują drogi między wiochami np Kijany Łuszczów.

  • Za Dobrej Zmiany, inwestycje infrastrukturalne (drogi, energetyka) wyglądają dobrze tylko w Dzienniku Telewizyjnym. Parę milionów można nawet gdzieś sypnąć by pokazać ministra przy otwarciu 2 km nowej drogi powiatowej. Widać wtedy, że: „Rząd dba nawet o ludzi na wsiach”. Ogólnie z nowymi inwestycjami jest jak z mieszkaniem plus.

   • Każda władza kiedyś przeminie. Nawet tak doskonała jaką mamy obecnie.
    Tylko, że stan do jakiej teraz doprowadzono, tj. przejedzone pieniądze, zadłużenie (wewnętrzne), uwstecznienie całego aparatu państwa przez centralne sterowanie (bez jawności, bez przetargów, bez kontroli i transparentności, z partyjniakami na odpowiedzialnych stanowiskach) jest taki, że odbudowa i przywrócenie stanu sprzed Dobrej Zmiany będzie trwało dłużej nić czas rządzenia Dobrej Zmiany.

    • bo 6 lat temu wszystko o czym piszesz funkcjonowało bez zarzutu…
     VATu nie można wyłudzać, ubekom poucinali kilkunasto-tysięczne emerytury, więc wielu ludziom już się sytuacja pogorszyła, co nie?

 2. A ch … z tą Polską wschodnią. Kto to powiedział lemingi?

 3. prostuje banany

  STRABAG i wsio jasne

 4. Ja zawsze się cieszę kiedy buduje się w Polsce drogi niezależnie w jakim regionie.

 5. Super. Andrzej na prezydenta. To dzięki tej władzy mamy to co mamy.

 6. Czy ktoś wie co to jest „humusowanie skarp i terenów zielonych”?

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ