690 680 960

W trakcie holowania nie trzymał prostego toru jazdy. Badanie alkomatem wyjaśniło dlaczego

Wczoraj włodawscy policjanci zatrzymali do kontroli kierujących dwóch pojazdów, holującego i holowanego. Jak się okazało mężczyzna siedzący za kierownicą tego drugiego auta miał w organizmie pół promila alkoholu.

Wczoraj po godzinie 13 włodawscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Hanna do kontroli forda oraz audi. Kierowca tego pierwszego pojazdu holował audi. Powodem zatrzymania obu aut był fakt, że kierującego audi nie trzymał prostego toru jazdy.

W trakcie kontroli policjanci od 20-letniego kierowcy audi wyczuli woń alkoholu. W zawiązku z tym mężczyzna został poddany badaniu na stan trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. 20-latek powiedział mundurowym, że z uwagi na popsute auto, zadzwonił do kolegi z prośbą o pomoc w holowaniu auta do mechanika.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoką karę pieniężną.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku