690 680 960

Skręcał w lewo na skrzyżowaniu, doszło do tragicznego wypadku (zdjęcia)

Znane są wstępne okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Szóstka w powiecie bialskim. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godziną 12:30 w miejscowości Szóstka w powiecie bialskim w gminie Drelów. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu. W obu pojazdach podróżowało łącznie 7 osób.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Kia, 68-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, skręcając w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa audi. Drugim autem kierował 33-letni mieszkaniec gminy Wohyń.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu zdarzenia poniosła 90-letnia pasażerka kii, natomiast kierowca audi doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Od kierujących pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Biała Podlaska, PSP Biała Podlaska)

17 komentarzy

 1. A tyle się pisze o tym, żeby nawet wtedy, kiedy mamy pierwszeństwo, upewnić się, czy jest nam ono udzielane. Jeden uczestnik ruchu popełnił błąd – nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, ale co robił ten drugi?
  Obszar zabudowany, skrzyżowanie, widoczność na skrzyżowaniu raczej ograniczona. Warunki atmosferyczne dobre. Jak można sobie tak bezmyślnie przelatywać jak gdyby nigdy nic.
  Gdzie zasada ograniczone zaufania?

  • No fakt, przy 50km/h nie powinno być takich skutków.

   • Przy uderzeniu bocznym przy 50km/h, ten uderzony z boku też nie ma dużych szans.

    Ale 50km/h powinno być zmniejszone, bo jakieś nawet niewielkie hamowanie być powinno. Gdy niewiele widać, to się jedzie z butem nad „dźwignią nożną” hamulca, a nie gazu.

    • Franiu gratuluję podejścia bo właśnie przez takich jak ty jest najwięcej wypadków, po to są ograniczenia żeby się do nich stosować jak jest te 50 to jedź 50 a nie 20 i utrudniasz jazdę innym ktoś zechce cię wyprzedzić i nie zdąży…

 2. Racja, co z tego że miał pierwszeństwo, cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo. Tu akurat padło na pasażerkę Kii, ale gdyby ten co miał pierwszeństwo jechał bardziej odpowiedzialnie to by do tragedii nie doszło. Gdzie się tak spieszył? Co z tego że kodeks daje mu pierwszeństwo? Tyle w temacie….

  • Daruj sobie te „rymowanki”. One tyczą się tylko pieszych i rowerzystów. Na wioskach rozpędzona aŁdica na głównej to bóstwo.

  • No jasne, najlepiej przenieść winę ze sprawcy na poszkodowanego… Kierowca Kii wymusił i to jest wyłącznie jego wina. Koniec kropka.

  • To że kodeks daje mu pierwszeństwo oznacza, że ma pierwszeństwo. Dlaczego każe się kierowcom myśleć za innych, niech każdy myśli za siebie. Każdy zdawał egzamin na prawo jazdy i powinien być świadomy swoich czynów.

  • Co tyle w temacie dyletancie? Każdy ma zmniejszać prędkość o połowę przed skrzyżowaniem w razie jakby ktoś mu wymusił? Każdy zdawał egzamin, są znaki, są przepisy, tu nie ma nad czym dywagować. Z radarem stałeś, że wiesz ile audi jechało? Po zniszczeniach oceniasz? Mało jeszcze widziałeś. Stary jest winny i basta. I nie ma co drzwi w samochodzie zamykać, bo i tak pójdzie na złom.

 3. No i przewiózł babcię ale na tamten świat

 4. Do @redakcja – czy komentarz dotyczący stanu jezdni był aż tak niestosowny,ze nie został opublikowany ???? Czy robicie to dla zabawy ?????????

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!