Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W szkole padły strzały. Dwie osoby zostały lekko ranne

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności porannych wydarzeń w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. W wyniku postrzelenia dwie osoby zostały ranne, z placówki oświatowej ewakuowano uczniów.

W poniedziałek rano policjanci z Brześcia Kujawskiego przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w Szkole Podstawowej nr 1 im. W. Łokietka doszło do strzelaniny. W jej wyniku dwie osoby zostały lekko ranne.

O zdarzeniu powiadomił niespełna godzinę temu Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim. Komunikat zmieszczony w sieci brzmiał:

UWAGA, UWAGA – PILNA WIADOMOŚĆ!!!!
Dostaliśmy informację, że w dniu dzisiejszym w SP nr 1 im. W.Łokietka w Brześciu Kujawskim w wyniku postrzelenia lekko ranne zostały dwie osoby. Sytuacja została opanowana przez policję, nikomu już nic nie grozi.
PROSIMY RODZICÓW O PILNY ODBIÓR DZIECI ZE SZKOŁY!!!! UDOSTĘPNIAJCIE!!!

Za zajście ma być odpowiedzialny 18-latek, który zamaskowany wtargnął do szkoły, a następnie wrzucił do budynku petardy hukowe. Mężczyzna zaatakował sprzątaczkę przy użyciu broni. Jak informują policjanci kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Od wybuchu petardy z kolei ranna została 11-letnia uczennica.

Mężczyzna został obezwładniony przez jednego z pracowników szkoły i przekazany policjantom. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli także broń. Sytuacja jest już opanowana.

(fot. Google Street View)

23 komentarze

 1. Robi się u nas Ameryka trąby powietrzne strzelaniny w szkole, co kolejne ?

  • Amerykę to masz w domu. Petardy kupił pewnie na odpuście, a ową bronią była pewnie wiatrówka zabrana tatusiowi. Dają taki tytuł jakby jakiś zamachowiec podłożył prawdziwe materiały wybuchowe… Szukanie sensacji.

   • „Amerykę to masz w domu” – nie ma to jak pocisk od internetowego napinacza/specjalisty od wszystkiego.

  • wojna secesyjna

  • Co Ty nie powiesz. Czekam na informację co to za broń.

  • Mur na granicy z upainą

  • A kolejna to masowa wycinka drzew, a więc smog i beton…

 2. Bezstresowe wychowanie dzieci, brak kar. Kiedyś człowiek dostał linijką po łapach bo się źle odezwał to jeszcze od rodziców w domu poprawkę wyłapał i wiedział co wolno a czego nie. A teraz jakieś dzieci zamiast rodziców wychowuje internet i te pseudo gwiazdki z YT. Szkoda słów.

  • to, że miałeś rodziców i nauczycieli psychopatów co cie napierda..li zamiat porozmawiać i wyjaśnić co zrobiłeś nie tak to wspólczuje tak jak tego, że twoje dzieci wychowuje internet.

   • Nie miałem i nie mam rodziców psychopatów, tylko rodziców którzy wychowali mnie na porządnego człowieka i którzy nauczyli mnie szacunku do drugiego człowieka i odpowiedzialności za swoje czyny. Moim dzieciom dozuje „rozrywkę internetową” a nie jak większość rodziców – dobra masz kasę i daj mi spokój i „róbta co chceta”. Zresztą nie muszę się tobie tłumaczyć, widać że w du…. byłeś, g…o widziałeś a pojęcie o życiu to masz na poziomie podstawówki

    • zgadza się byłem w d… twojej rodzicielki i tak g… tam zobaczyłem czyli ciebie zanim cie na świat wysrano, musiałeś być topornym dzieckiem skoro dopiero kara cielesna czegokolwiek cię nauczyła jak szacunek i odpowiedzialność, więc samemu masz pojęcie poniżej poziomu podstawówki.

     • Człowieku, te Twoje teksty to jest dno. Jeśli byłeś wychowywany bezstresowo to lepiej siedź cicho, bo jak Ciebie czytam to mam ochotę strzelić swoje dziecko po łbie, żeby tylko na takiego prostaka nie wyrosło. A ja nawet dzieci nie mam.

     • P…j się w ten pusty łeb i przyjedź na kalinę to cię kultury mogę nauczyć lemingu bez mózgowy.

     • najlepiej to jest wysterylizować bo nic nie rozumiesz

  • Tak było..:) Łapy bolały, a i czasami ucho też jak nauczyciel porządnie pokręcił, a na WF-ie to się dotąd biegało albo robiło pompki aż się głupot odechciało. A teraz? Bezstresowe wychowanie….ani nauki, posłuchu, kultury, powagi i respektu do starszych i nauczycieli. Świat idzie ku gorszemu…

  • Dlaczego zrzucasz winę na bezstresowe wychowanie? Wiesz w ogóle na czym ono polega, czy tylko tak powielasz sobie brednie zasłyszane na ulicy? Jest taka nagonka na to bezstresowe wychowanie, bo wielu ludzi identyfikuje to z brakiem wychowywania albo wychowaniem „róbta co chceta”, a nawet nie zainteresuje się, o co chodzi w tej całej metodzie. Jeśli rodzice potrafią ją dobrze stosować to przynosi dużo lepsze efekty niż bicie po łapach.

 3. to prawda lewackie wychowanie nie wszystkim słuzy

 4. wieczorem się okażę, że strzelał z procy…

 5. Pewnie bardzo musieli mu w tej szkole dokuczać i się naśmiewać z farma racji tak by nie zrobił

 6. Z tego co piszą w innych serwisach strzelał z rewolweru czarno prochowego i leczył się psychiatrycznie. Znowu przez jakiegoś psychola ucierpi społeczność posiadaczy broni czarno prochowej, a media będą szukały sensacji.

 7. Ciekawe, czy by na to wpadł, gdyby nie telewizyjne wiadomości, lubujące się w relacjach z takich wydarzeń w innych krajach.

Z kraju