Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę wielkie sprzątanie Starego Gaju. Leśnicy zapraszają całe rodziny

Cztery godziny ma potrwać porządkowanie uroczyska Stary Gaj. Dla wszystkich uczestników leśnicy przygotują worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe.

W sobotę 24 kwietnia Nadleśnictwo Świdnik organizuje „Rodzinne sprzątanie lasu”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i ma potrwać do 14.00. Posprzątany zostanie teren uroczyska Stary Gaj. Dla wszystkich uczestników leśnicy przygotują worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe.

– Problem śmieci w lasach nadal jest bardzo powszechny. Pozostawiane odpady nie tylko szpecą leśny krajobraz, lecz także stanowią zagrożenie dla środowiska przyrodniczego. Tylko w samym 2020 roku na terenie lasów Nadleśnictwa Świdnik zebraliśmy ponad 340 m³ śmieci – wyjaśnia Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik Adam Kot.

Zaplanowano dwa miejsca wydawania worków i rękawic, pierwsze znajduje się na wysokości przystanku PKP Lublin Zachodni, drugie w rejonie ul. Stary Gaj. Ze względu na obostrzenia epidemiczne porządkowanie lasu ma się odbywać w małych rodzinnych grupach lub indywidualnie.

(fot. Google Street View)

16 komentarzy

 1. A mandat za śmiecenie nadal 20PLN.

 2. Z południowej sobie weźcie darmozjadów niech zap…. A nie leżą na łóżkach!

 3. A kto zlikwiduje dziki tor rowerowy i wyskoczenie? W rezerwacie Stasin?

  • A tobie tak to przeszkadza? Taki sport i my dbamy o środowisko sprzątamy po sobie i INNYCH.

   • Chłopcze. Ten tor był w tym miejscu ponad 20 lat temu. Tor był bardzo zbliżony do tego co macie teraz. Po wypadku jednego rowerzysty, Pęknięciu czaszki. Poważnych uszkodzeń ciała. Tor został zlikwidowany. Macie tory w parku Ludowym oraz tor na Janowskiej. Tor Na Bronowicach jest też między osiedlem Maki a Majdankiem. Jest to rezerwat Stasin. Nie wolno tam przybijać do drzew tabliczek informacyjnych. Są te drzewa pod ochroną. Zrobiliście nieudolnie niektóre wyskocznie. Teraz jest szansa na to, że tam karetka podjedzie, Ponad 20 lat temu było z tym gorzej. Przykro mi, ale mam nadzieje, że ktoś zlikwiduje ten tor. A Wy możecie jeździć po starym gaju rekreacyjnie, a skakać w miejscach do tego dostosowanych.

 4. A grochówkę? Jakby była grochówka to bym poszedł ?

 5. Chętnie przyjdę… wezmę ze sobą worek śmieci bo i tak będę wynosił

 6. Nieślubny syn Rzuka

  Więźniów weźcie a nie ludzi namawiacie z rodzinami

 7. CHĘTNIE POMOGĘ ZE SWOIM SYNKIEM

 8. Założyć kratę od strony dworca i wpuszczać po spisaniu danych personalnych oraz przedmiotów wnoszonych.
  Chamów blokujących samochodami chodnik nie wpuszczać.

Z kraju