690 680 960

W rumuńskim pojeździe przewożącym meble zainstalowany był wyłącznik tachografu (zdjęcia)

Podczas kontroli pojazdu ciężarowego należącego do rumuńskiego przewoźnika funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie natrafili na wyłącznik tachografu. W dalszą drogę kierowca wyruszył już z nowym, sprawnym tachografem.

W miniony poniedziałek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, na drodze krajowej nr 19 w okolicach Kocka, zatrzymali do kontroli pojazd zarejestrowany w Rumunii. W ciężarówce znajdowały się meble, które przewożone były z Litwy do Rumunii.

Analiza danych zapisanych przez tachograf cyfrowym wykazała, że pojazd został wyposażony w nielegalny wyłącznik tachografu umożliwiający rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie, gdy pojazd był w ruchu. Ciężarówka trafiła do uprawnionego warsztatu, gdzie potwierdzono przypuszczenia kontrolujących, a następnie doprowadzono system tachografu cyfrowego do stanu zgodnego z obowiązującym prawem, by kierowca mógł kontynuować swą dalszą podróż.

Stwierdzone nieprawidłowości będą skutkować wszczęciem postępowania administracyjnego. W tym wypadku łączna kara pieniężna dla przedsiębiorcy może zbliżyć się do kary maksymalnej tj. 12.000 złotych w związku z czym pobrano stosowną kaucję. Dodatkowo przedsiębiorca będzie musiał pokryć koszty pracy warsztatu, w tym wymiany tachografu na urządzenie prawidłowe.

(fot. WITD)

3 komentarze

 1. Polska to kraj dziwnych ludzi

  Dobra robota, później takie „obszczymurki” śpią za kierownicą i lądują w rowie, co gorsza na czołówkę jadą. Kara do 12.000zł to i tak pikuś dla takich firm. Konfiskata auta za ingerencje w nieuradzenie pomiarowe i 500.000zł to minimum.

  • I wygląda to tak jak w tym filmie,
   wystarczy wpisać
   „kierowcy tirów śmieszna reklama”

 2. Bardzo niewielka kara jak na zysk z takiego procederu i stworzonego zagrożenia. Na pewno będą naśladowcy takiego zachowania gdyż kara nie odstrasza. Szczególnie w transporcie międzynarodowym gdzie frachty są w ojro. W Danii czy Finlandii za to nie było by tyle. Tylko od 5 do 10 razy więcej i areszt .. Itd bardzo łagodnie traktuje obcych przewoźników ale polskich na zachodzie nie oszczędzają ..

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ