Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W renaulcie „ubyło” ponad 210 tys. kilometrów na liczniku, a w volvo ponad 15 tys.

Policjanci ustalają w jakich okolicznościach „ubyło” kilometrów z samochodowych drogomierzy. W kontrolowanym renaulcie brakowało ponad 210 tys. kilometrów, zaś w volvo ponad 15 tys.

Do ujawnienia pierwszej niezgodności licznikowej doszło w Bełczącu w powiecie radzyńskim. Policjanci prowadzący kontrolę pojazdu marki Renault ujawnili dużą rozbieżność, co do stanu faktycznego przebytych kilometrów.

Wskazania stanu licznika zamontowanego w pojeździe, a zapisy w systemie podczas ostatniego badania technicznego różniły się o ponad 210 tysięcy kilometrów. Sprawą zajmą się teraz radzyńscy kryminalni.

Z kolei zamojscy policjanci podczas sprawdzania licznika w ciężarowym volvo ujawnili niezgodność ponad 15 tys. kilometrów. Mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego tłumaczył rozbieżności oddaniem licznika do naprawy, gdzie mogło dojść do zmiany jego wskazań. Trwa wyjaśnianie jak doszło do rozbieżności we wskazaniach drogomierza w tym pojeździe.

Zgodnie ze zmienionymi przepisami ingerowanie w prawidłowość pomiaru licznika jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.

(fot. Policja)

19 komentarzy

 1. archiwum X

 2. Swego czasu w sobotę pojechałem na myjnie by umyć i wysprzątać autko. Padło pytanko: – a co na giełdę? Skłamałem: – Tak. -To co, robimy korektę licznika?

 3. Tylko liczniki z Insigni (Opel) hehe
  Zabrakło zdjęć Renulat czy Volvo hehe słabiutko redakcjo

 4. lublin112- ogarnij sie w końcu… nie w „prawidłowość pomiaru” a we wskazania.. bo prawidłowość pomiaru to zależy m.in. od opon..

  • Właśnie radzimy się ogarnąć i zapoznać z przepisami:

   Art. 306a § 1. Kto zmienia wskazanie licznika przebiegu całkowitego pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 5. TT ale wiedzą co do liczników błysnąłeś ,takze możesz być z siebie dumny

 6. Jest to tak istotne w dzisiejszych czasach że najlepiej to zwrócić się do USA o pomoc FBI. Oczywiście jeśli sejmowa komisja śledcza nie wyjaśni tej zagadki zniknięcia kilku tysięcy km u jakiegoś tam Kowalskiego….

 7. Nie parkuje tyłem odkąd weszły te głupie przepisy z licznikami bo jak się wytłumaczę że mam mniej niż na przeglądzie?

  • Ale inni w ciebie parkują od tyłu.

  • Podobne przepisy obowiązują chyba w całej Europie, ale, jak zwykle, tylko dla Polaków są one głupie.

  • Ty tylko polak był na tyle głupi że kupił samochód z przebiegiem 200k, przejechał kolejne 200k w tym czasie robiąc remont silnika bo mu się trafił nieudany egzemplarz, cofną licznik o 200k i sprzedał robiąc dobry interes ….

   … a tak poważnie to chyba jedyny mądry przepis jaki został wprowadzony ….

 8. Cofnięty licznik w Renault o 200tys? ha ha. W Volkswagen to rozumiem ale we Francuskim szrocie? Toz to z takimi przebiegami to już złom, tymabardziej każdy nowy.

 9. A w mojej kijance w magiczny sposób zniknęło 6000 bez żadnej ingerencji w licznik też wyjaśniali, fajne były te wyjaśnienia takie prowadzące do nikąd.