Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

W ręku trzymał zapalniczkę i groził, że podpali mieszkanie sąsiadów. Jest już w areszcie

Jest tymczasowy areszt dla 67-latka, który groził pozbawieniem życia swoim sąsiadom i spaleniem ich mieszkania. Mężczyzna miał zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych wobec mieszkańców gminy Biała Podlaska. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż sąsiad bez żadnego powodu groził zarówno jemu, jak też jego żonie pozbawieniem życia oraz podpaleniem ich mieszkania. W chwili zdarzenia był agresywny, a w ręku trzymał zapalniczkę. Dodatkowo chwilę wcześniej mężczyzna uniemożliwił żonie zgłaszającego wejście do bloku.

Małżeństwo obawiając się spełnienia gróźb sąsiada zawiadomiło służby. Z relacji mężczyzny wynikało też, że jest to kolejna taka sytuacja, natomiast sąsiad nie stosuje się do orzeczonego w innej sprawie zakazu zbliżania się oraz kontaktowania z nimi, jak też innymi sąsiadami.

Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie, cały czas groził też małżeństwu. W związku z tym 67-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Następnie przedstawiono mu zarzuty.

W miniony piątek bialski sąd zastosował wobec 67-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

 1. I teraz prze dwa lata coś odłoży, wikt i opierunek gratis.

  • Śmieszne te dwa lata, gość tylko się nakręci i rozwinie chorobliwą potrzebę zemsty. Ktoś kto chce podpalić mieszkanie w bloku gdzie mieszka wiele rodzin – ludzie to się do psychiatrycznego leczenia farmakologicznego nadaje. Na miejscu sędziego typa bym ubezwłasnowolnił i skierował na przymusowe leczenie. Mam nadzieję że nie mają tam gazu w budynku…

   • Niewierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Nasze poświęcane sądy są przekonane, że wyrok załatwi sprawę w stylu: ” Po odsiedzeniu wyroku, wyjdzie, a potem będą żyli długo i szczęśliwie”

 2. Jak tak dalej pójdzie to i na posiadacza zapalniczki wprowadzą obowiązek badań lekarskich i wydać, (albo nie wydać) pozwolenia na posiadanie i użytkowanie.

 3. beatka kozidrong

  A latarką da się podpalić?

 4. teraz bedzie pod celą przypalał chłopakom pety

Z kraju