690 680 960

Trzecia bateria Patriot zmierza do naszego regionu. Również trafi w okolice Zamościa (zdjęcia)

Z Niemiec wyruszył kolejny transport związany z rozlokowaniem w województwie lubelskim baterii Patriot. Wraz z tym sprzętem w naszym regionie będzie stacjonowało 350 żołnierzy.

W poniedziałek z Niemiec do Polski wyruszył transport trzeciej baterii Patriot. Podobnie jak dwie poprzednie, trafi ona w okolice Zamościa, a dokładnie na poligon wojskowy w Sitańcu-Wolicy. Na razie armia nie potwierdza, czy będzie to docelowe miejsce w którym baterie zostaną ustawione. Wiadomo jednak, że pod uwagę branych jest kilka lokalizacji, wszystkie znajdują się na terenie powiatu zamojskiego.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Obrony Narodowej, Patroity mają znaleźć się około 60 kilometrów od granicy z Ukrainą i 110 kilometrów od Lwowa. Podzamojski poligon dzieli od tych miejsc idealnie taka odległość. Baterie są bowiem w stanie zwalczać cele w odległości od kilkudziesięciu do ponad 100 kilometrów. Bez problemu radzą sobie z niszczeniem zarówno samolotów i śmigłowców, lecz także rakiet balistycznych i pocisków manewrujących. Do tego mogą likwidować bezzałogowe statki powietrzne.

Wraz z bateriami w województwie lubelskim będzie stacjonowało 350 żołnierzy, jednak ich liczba może zostać zwiększona niemal dwukrotnie. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba. Znajdują się oni pod zwierzchnictwem polskiego wojska.

W okolicach Zamościa znajduje się już system przeciwlotniczy krótkiego zasięgu. To brytyjska „Mała Narew”, oparta na rakietach CAMM, a jej użytkownikami są żołnierze 18. Pułku Przeciwlotniczego z Zamościa.

(fot. Team_Luftwaffe)

57 komentarzy

 1. Bateria trafi w okolice Zamościa, to już jak by była na Ukrainie.

 2. Większość jest tak otumaniona propagandą płynącą z mediów głównego ścieku, że nawet nie zauważa jak pięknie nas przygotowują do wojny. Pobór na ‚cwiczenia’, zbrojenia po zęby, wojska nato na naszych drogach, i wszyscy myślą, że to dla naszego dobra. Media pieją, że Ruskie szykują ofensywę na wiosnę, a prawda jest taka, że to nato szykuje ofensywę i za chwilę będziemy mieli u siebie to co jest na wschodzie Ukrainy. A rząd pierwszy się ewakuuje i z daleka będzie ‚nadzorował’ rzeź poliniaków, jak nas już nazywają.

 3. Pabloo(oryginał)

  Nic nie wiecie o strategii i relokacji. Pierdzielicie żeby tylko się pokazać w sieci. Nie macie zielonego pojęcia o co i w jakim celu toczy się ta wojna. Ukraina jest cenniejsza bo to główne źródło żywności podstawowej dla Europy. A gaz i ropę można kupić na całym świecie. Żywności nie bardzo chcą się pozbywać bo jest „ficyt”😅 a Ruskie gnidy to nieroby i też chcą żreć. Ale im brakuje.

  • Zapomniałeś dodać, że mieliśmy też od nich kupować tani prąd, to jeden z większych producentów w Europie. Także osoby piszące tutaj za ruble i oczerniające UA będą potem korzystać z taniego prądu, tańszych wakacji, tańszej żywności.

 4. Prrwdawoczykole

  Jednak to prawda, że propaganda zryła łby piszących komentarze nawet na takim cienkim forum jak to.

 5. Znowu nimcy na Zamojszczyźnie, juz kiedyś byli !!! Starsi jeszcze pamiętają.

  • Jak nie wiesz co to NATO to MILCZ.

   • Niedopuszczalne jest umieszczanie w komentarzach treści:
    – obrażających inne osoby, które wyraziły opinię,
    – obscenicznych,
    – uznanych powszechnie za naganne moralnie lub – naruszające zasady Netykiety,
    – obraźliwych,
    – pogardliwych,
    – zawierające mowę nienawiści,
    – zawierających słowa obraźliwe lub groźby – kierowane pod adresem redakcji, czytelników oraz komentujących,

 6. Tetaz znowu mi usuną . Taka wojna jak już pisałem, a w sieci na 112 piszą gdzie lokują patrioty. To jakieś z deka noepoważne chyba jest. Jeszcze żołnierzy przedstawcie z imienia.

 7. Witam oni jak widać będą pilnowali lasów l łąk zamiast zakładów czy jednostek wojskowych czysta propaganda w taniej postaci

  • To przecież zestawy Patriot broniły i bronią cele strategiczne, a te są własnie po to, żeby bronić cele nie strategiczne. Właśnie przez opinie publiczną.

  • beatka kozidrong

   Będą bronić Danzig i Warschau

 8. Niemieckie wojska w Polsce to musi się źle skończyć

 9. Szwaby takie samo zło co rosja.

 10. Wolty z butelki

  Jak masz inne zdanie niż w TV jestes onuca . Tyle w temacie

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas