690 680 960

W poniedziałek ruszają prace związane z modernizacją budynku ZUS. Obsługa firm i ubezpieczonych pod zmienionym adresem

Od poniedziałku 17 lipca lubelski ZUS pod innym adresem będzie obsługiwał przedsiębiorców, ubezpieczonych i osoby pobierające zasiłki. To z powodu rozpoczynającej się przebudowy dotychczasowej sali obsługi klientów.

Od poniedziałku, 17 lipca, zamknięta będzie sala obsługi klientów przy ul. Zana 38A w Lublinie, znajdująca się w łączniku między wieżowcami.

– Obsługa płatników składek, ubezpieczonych i osób pobierających zasiłki przenosi się od tego dnia do sąsiedniego budynku przy ul. Zana 36, w którym obecnie instytucja przyjmuje emerytów i rencistów. Stanowiska obsługi, informacja oraz poczekalnia dla przedsiębiorców, ubezpieczonych i osób pobierających zasiłki będą zlokalizowane na antresoli nad salą emerytalno-rentową (na pierwszym piętrze). Na antresolę można dostać się schodami znajdującymi się w sali emerytalno-rentowej – informuje Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Dla osób, które mają trudności z poruszaniem się, obok głównego wejścia jest dostępna winda. Będzie też otwarte dodatkowe wejście przez portiernię sąsiedniego budynku przy Zana 36A – wystarczy wjechać windą na pierwsze piętro, na wprost będzie widoczny korytarz prowadzący od razu na antresolę.

– Budynek, w którym znajduje się dotychczasowa sala dla przedsiębiorców i ubezpieczonych, powstawał na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. ZUS wprowadził się do niego w 1989 roku. Obecnie obiekt wymaga przebudowy. Zgodnie z opinią straży pożarnej trzeba go dostosować do aktualnych, zmienionych wymogów: techniczno-budowlanych, bhp i ochrony przeciwpożarowej. Konieczne jest zabezpieczenie ścian i stropodachów oraz przebudowa wewnętrznej instalacji hydrantowej. Drzwi wejściowe zostaną wymienione na automatycznie rozsuwane. W planach jest też montaż awaryjnego oświetlenia dróg ewakuacyjnych i montaż systemów alarmowych z podłączeniem wszystkich pomieszczeń do systemu alarmu pożarowego – wyjaśnia Małgorzata Korba.

Przebudowa pozwoli również dostosować salę obsługi przy Zana 38A do standardów obowiązujących w ZUS. Po modernizacji klienci zauważą przede wszystkim brak schodów wewnątrz sali obsługi i zmienioną organizację stanowisk – poczekalnia znajdzie się na środku sali, a stanowiska obsługi przy ścianach i oknach. Według harmonogramu prace potrwają 12 miesięcy. W zamówieniu Zakład zawarł wymóg, by wykonawca zatrudniał pracowników na umowy o pracę.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprasza za wszelkie niedogodności związanie z przeniesieniem obsługi klientów do innego budynku – dodaje Małgorzata Korba.

2017-07-14 10:10:38
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Marmury będą ?

 2. Litewski im wybuduja zróbcie coś lepszego bo to co jest teraz to na biedny domek wyglada

 3. Inwestycja pewnie bagatela parę mln.zł.A kto Q.wa bogatemu zabroni.

 4. Łysy z Cidrów

  Wyburzyć powinni, a nie remontować, przecież i tak były plany likwidacji tej instytucji głównie w celu zabrania z niej kasy na załatanie tzw. dziury budżetowej czy też spłaty długów UE, to po co komu remont. A przy okazji bezrobocie w kraju by wzrosło, a reszta obywateli zastaawiała by się ile hajsu im przepadło.

 5. Niewielu pamięta jak Rewiński fotografie budynków ZUS za komuny w TV pokazywał. To były pałace jak na tamte czasy. Na podwyżki emerytur czr remonty szkół lub przedszkoli kasy nie było ale na biurowce, bez limitu.

 6. Jakie marmury? Przecież tam gres na podłodze jest. Parę razy byłem to widziałem.

 7. Pewnie remontują za środki unijne. Żaden pałac to nie był i pewnie nie będzie.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas