Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę kolejne intensywne opady śniegu. Trudne warunki do jazdy na drogach (zdjęcia)

W niedzielę w regionie spadną kolejne centymetry białego puchu. Już teraz na niektórych drogach panują trudne warunki do jazdy. Piesi powinni uważać na zaśnieżone i pokryte lodem chodniki oraz schody.

Po nocnych opadach śniegu wiele dróg wojewódzkich i lokalnych w regionie znalazło się pod śniegiem. W niektórych miejscach po cienką warstwą białego puchu znajduje się lód. Warunki pogarszają kolejne opady śniegu.

Od rana na drogach na pełnych obrotach pracują pługi, solarki i piaskarki, łącznie na drogach krajowych jest ponad 50 pojazdów. Doszło niestety do kilku zdarzeń drogowych. Kierowcy ciężarówek mogą mieć problemy na podjazdach.

Na drogach krajowych miejscami znajduje się błoto pośniegowe i warstwy zajeżdżonego śniegu, ale na większości odcinków widać czarną nawierzchnię. Gorsze warunki panują na drogach lokalnych, powiatowych, gminnych oraz chodnikach. Droga wojewódzka nr 842 pomiędzy Starą Wsią a Bychawą w chwili obecnej zablokowana jest przez ciężarówki.

W regionie spodziewany jest dzisiaj przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura będzie kształtować się na poziomie -3°C, -2°C.

W niedzielę kolejne intensywne opady śniegu. Trudne warunki do jazdy na drogach (zdjęcia)

W niedzielę kolejne intensywne opady śniegu. Trudne warunki do jazdy na drogach (zdjęcia)

Wjazd do Lublina od strony Piask

(fot. lublin112.pl, nadesłane Karol – dziękujemy!)

9 komentarzy

 1. Weryfikacja kierowców a posiadaczy prawa jazdy czas zacząć.

  • Ciekawe czy będziesz zadowolony jak taki posiadacz nagle z nieustalonych przyczyn straci kontrolę nad pojazdem i trafi w Ciebie? Chyba,że Ci to nie grozi,bo nawet posiadaczem nie jesteś,ale pamiętaj pasażerowie i piesi też mogą być zagrożeni.

   • VOSP skoro nie czuje się na siłach niech nie wyjeżdża, dorośli , zdają sobie sprawę z własnych ograniczeń.

 2. A to prawda szczera prawda zgadzam sie z mojm przedmowca w 100%

 3. Redakcjo a macie może prognozę na Święta? Utrzyma się ten śnieg?

 4. nasi pożal się boże „posiadacze ” prawa jazdy ,powinni się przenieść do ciepłych krajów …tam nie ma sniegu i nie trzeba uzywać mózgu podczas jazdy …

  • Eutanazja Ksantypa

   Nie wiem, które ciepłe kraje masz na myśli, ale jakby tak nasi posiadacze praw jazdy trafili do tych krajów, gdzie święte krowy naprawdę są święte to niewielu wróciłoby „do siebie”.

Z kraju

Sport