Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Popiełuszki i Głowackiego

W najbliższych dniach w rejonie ul. Popiełuszki w Lublinie rozpocznie się przebudowa skrzyżowania wraz z remontem nawierzchni. Od najbliższego piątku (16 czerwca) zostanie tam wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

– Przystępujemy do przebudowy ul. Popiełuszki i tym samym realizujemy postulat zgłoszony przez mieszkańców i mieszkanki w czasie spotkania z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Zmiany w tej części miasta poprawią komfort i bezpieczeństwo zarówno pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych, jak i kierowców. Główne prace drogowe przewidziano w okresie wakacyjnym, kiedy ruch w mieście jest znacznie mniejszy – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Czasowa organizacja ruchu

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Głowackiego i ul. Popiełuszki zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na utrzymaniu ruchu jednokierunkowego od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Na każdym etapie wykonawca zapewni bezpieczne dojście i dojazd do posesji. Zmiany, które zaczną obowiązywać od 16 czerwca, dotyczą również funkcjonowania komunikacji miejskiej poprzez skierowanie jej na objazdy. Szczegóły w tym zakresie przekazało ZTM w Lublinie.

W związku z planowanym rozpoczęciem prac drogowych na ul. Popiełuszki, od dnia 16 czerwca 2023 r. (piątek) do odwołania wprowadzone zostaną następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:  nr linii 2, 4, 13 – obu kierunkach przejazdu: … – al. Sikorskiego – Al. Racławickie – Krakowskie Przedmieście/Lipowa – …W czasie trwania objazdów linie 2, 4 i 13 nie będą obsługiwać przystanków: Puławska 01, 02, Głowackiego 01, 02, Galeria Labirynt 02, KUL 01.

Roboty budowlane będą realizowane połówkami jezdni. Wdrażany od 16 czerwca projekt czasowej organizacji ruchu obejmuje realizację prac w zakresie sieci uzbrojenia terenu, roboty brukarskie i bitumiczne. Kolejny etap zakłada wykonanie warstwy ścieralnej i będzie wymagał całkowitego zamknięcia ul. Popiełuszki. O szczegółach i terminie wprowadzenia tych zmian poinformujemy oddzielnym komunikatem.

Przebudowa skrzyżowania, nowa nawierzchnia i nowoczesne oświetlenie

Dla poprawy bezpieczeństwa i wygody jazdy ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego, a odnowiona sygnalizacja świetlna włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny.

Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej, co zwiększy komfort oczekiwania na autobus lub trolejbus. Zakończenie inwestycji nastąpi z końcem września 2023 r.

Przebudowę ul. Popiełuszki przeprowadzi Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, a koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Prace drogowe w rejonie ul. Popiełuszki to kolejny komponent projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

(fot. źródło UM Lublin)

5 komentarzy

  1. Świetna wiadomość. Ul. Popiełuszki już od dawna aż prosiła się o remont.

  2. kronikidewelorozwoju

    Ul. Róży Luksemburg została zrujnowana P0przez przeŻucenie na nią ruchu P0dczas akcji budowania kanalizacji burzowej dla dewelo-cwaniaków stawiających wiadome 2 klocki przy Racławickich (P0d P0zorem remontu tych alei). Czyli K0lejne 4,7 mln wydane w ramach dewelo-ubogacania + w „bonusie” włączenie tej uliczki w miejski system K0rK0wania Ruchu.

  3. A dziki parking na Głowackiego (między numerem r28A, a LSN), pomimo wyroku sądu, korzystnego dla mieszkańców jak stał tak stoi.

  4. Jak można nazywać czyjąś własność dzikim parkingiem .
    Widocznie właściciel gruntu wyraził na to zgodę.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112