690 680 960

W Lublinie zaginęła 11-latka. Trwają jej poszukiwania AKTUALIZACJA (foto)

Policjanci na terenie całego miasta poszukują 11-latki, która wybiegła z placu zabaw i zniknęła. Dziewczynka ma zaburzenia autystyczne.

Od kilku godzin na terenie całego miasta trwają poszukiwania 11-letniej Weroniki, która po godzinie 16 oddaliła się z rejonu ul. Skrzetuskiego. Dziewczynka przebywała na placu zabaw, z którego nagle wybiegła i po chwili zniknęła opiekunom z oczu.

Sprawdzanie okolicznego terenu nic nie dało, w końcu o wszystkim zaalarmowana została policja. Jak nam przekazano, 11-latka ma zaburzenia autystyczne.

Z relacji opiekunów wynika, iż miała spięte w kucyk włosy, jest ubrana w niebieską koszulkę i granatowe spodenki. Na stopach miała klapki w kwiatki.

Osoby, które widziały dziewczynkę prosimy o pilny kontakt pod nr tel. 112 lub 47 811-48-00. Poszukiwania prowadzą policjanci z IV komisariatu.

AKTUALIZACJA 20:41
Właśnie otrzymaliśmy informację, iż 11-latka została odnaleziona. Została rozpoznana na ulicy, po czym o wszystkim powiadomiono policję. Dziewczynka jest cała i zdrowa. Niebawem wróci do opiekunów. Policjanci dziękują za pomoc.

(fot. archiwum)

12 komentarzy

 1. a to dlatego pełno policji w wąwozie lsm-czuby…

 2. Rodzice powinni ponieść konsekwencje sprawowania nienależytej opieki nad dzieckiem. Tym bardziej, że ma ono problemy zdrowotne.

  • Wygląda że cała rodzina na problemy zdrowotne.
   Może w końcu MOPR się tym zajmie.
   Skończy się terroryzowanie placów zabaw.

  • Proszę uwierzyć, że nie jest to zawsze wina opiekunów. Dziecko z niepełnosprawnością intelektualną ma przeróżne pomysły i nie zastanawia się nad konsekwencjami. Z doświadczenia wiem, że takie dziecko potrafi nagle zacząć uciekać ile tylko sił w nogach i wystarczy zabudowany lub zadrzewiony teren by stracić je z pola widzenia.

  • Magdalenko, puk, puk, puk…

  • Lecz sie kobieto!Moze wg prawa masz rację, ale chybq umiesz czytac ze zrozumieniem i wyraznie napisane ze im uciekła. Moze odrazu dziexko do domu dziexka a rodzicow wsadzic?Naprawde Ty jestes tak idealna i zawsze ogarniasz wszystko jesli w ogle masz dziexi?….

 3. jest coś takiego jak zegarek z gps dla seniorów, który podaje lokalizację i jest tel. komórkowy z funkcją gdzie jest dziecko ( ale tel. dla małego dziecka możne za duży i może zgubić.) Może czas pomyśleć ?

 4. Krzysztof,, Ochota,,

  Dobrze, że się odnalazła i jest zdrowa,. Należy podziękować każdemu, kto się do tego przyczynił. Ja też 30 lat temu wychowywałemswoje dzieci i byliśmy wszędzie i w górach i nad morzem. Wydaje mi się, że dzieci aż tak nagle nie znikają jeżeli rodzić jest trzeźwy i ma czujne oko. Ale nie chcę nikogo obrazić, bo może na przestrzeni tych lat sporo się zmieniło

  • Jak najbardziej na przestrzeni lat wiele się zmieniło.
   Teraz głąby czytają tylko tytuł artykułu i popisują się w komentarzach swoją głupotą.

 5. kto ich zna bliżej wie że to [***] , a jak są na placu zabaw to strach wchodzić, kiedyś zaatakowała 2 latka zrobiło się niebezpiecznie, a dziadkowie wdali się w bójkę z rodzicami 2 latka ! tam cała rodzina jest chora i terroryzuje osiedle !

 6. Na smyczy bachora prowadzic na plac zabaw

  • Po pierwsze cwoku nie bachora po drugie na smyczy to swojego kundla wyprowadzaj a po trzecie to cham jesteś i prostak!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej