690 680 960

Pogoda nie sprzyjała uczestnikom zawodów balonowych. Dzisiaj w końcu udało im się wznieść w niebo (zdjęcia)

Tego typu widoki mogli dzisiaj obserwować mieszkańcy m.in. gminy Garbów, Markuszów oraz Nałęczów. To za sprawą odbywających się zawodów balonowych.

Dopiero w sobotę, a nie jak pierwotnie planowano w czwartek, rozpoczęły się loty w ramach trwających w Nałęczowie XXXVII Balonowych Mistrzostw Polski, IX Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz 16. Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Co roku impreza ta ściąga do tego uzdrowiskowego miasteczka zawodników z całej Europy, a także liczne grono turystów.

W wydarzeniu bierze udział blisko 30 zawodników. Program zakładał przeprowadzenie 6 lotów zawodniczych w czwartek, piątek i sobotę o godz. 6:00 i 18:00. Na przeszkodzie stanęła jednak pogoda, a dokładnie występujące nad naszym regionem opady deszczu. Dopiero dzisiaj rano aura była sprzyjająca, więc na niebie można było dostrzec różnokolorowe balony.

Dodatkowo zorganizowano festyn lotniczy, w którym biorą udział przedstawiciele Muzeum Sił Powietrznych oraz Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Do tego dochodzą warsztaty, zabawy dla dzieci oraz festiwal smaków z całego świata. Warto jeszcze wybrać się do Nałęczowa, gdyż wieczorem na scenie przy Termach pałacowych wystąpi Janusz Szrom z Zespołem. Z kolei o godz. 21:30 zaplanowano jeden z najbardziej widowiskowych punktów imprezy, czyli nocny pokaz balonowy.

Zakończenie Mistrzostw wraz z ceremonią medalową odbędzie się jutro o godz. 11 na scenie przed Urzędem Miejskim. Organizatorem zawodów jest Aerostat Club, a gospodarzem zawodów – Urząd Miasta i Gminy Nałęczów. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. Hubert Bieniek)

3 komentarze

  1. Pieczychlebek Garncarz

    Fajny, miły widok dla oka. Bez pośpiechu.

  2. no to obserwujemy i słuchamy antena i scaner gotowy

  3. A Aeroklub Lubelski śpi …..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku