Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie rozpoczęła się Noc Kultury. Zobacz nietoperze, latające ryby i globus Lublina (zdjęcia)

Wczoraj w Lublinie rozpoczęła się Noc Kultury 2021: MOC Kultury! Kulturalna impreza potrwa prawie 7 tygodni, zaś instalacje będą zmieniały się w trakcie jej trwania.

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie długiego czerwcowego weekendu, to wybierzcie się do Lublina na spacer staromiejskimi uliczkami. Natraficie na nich na instalacje tegorocznej Nocy Kultury, która rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 21 lipca.

Co tydzień nowe instalacje będą zaskakiwać mieszkańców Lublina i gości. Mapa aktualnie dostępnych atrakcji będzie dostępna na stronie nockultury.pl w zakładce MAPA.

Mapa będzie aktualizowana co tydzień. Wszystkie wydarzenia są dostępne w przestrzeni publicznej i wstęp na nie jest wolny. Nie trzeba się zapisywać ani rejestrować, wystarczy wyjść na spacer na Stare Miasto.

W trakcie trwania imprezy warto udać się m.in. na: ul. Bramową, Plac Zamkowy, Dzieciniec lubelskiego Zamku, ul. Dominikańską, ul. Grodzką, Plac Łokietka, czy ul. Ku Farze.

Zobacz program

(fot. lublin112.pl, Miasto Lublin)

6 komentarzy

  1. Reżim (sanitarny) dał wolne poza sezonem grypowym, cieszyć się bo aby gorzej będzie. Bagnety już szykowane.

  2. Lublin jest coraz szerzej znany z organizacji swoich mizernych imprez. Noc kultury z kulturą mało wspólnego ma, za ciężkie publiczne pieniądze obwiesza się miasto kiczowatymi artefaktami jakichś nawiedzonych artystów, a na dole rok w rok te same nudne przedstawienia, bez żadnego ładu, sensu ani związku z kulturą lokalną czy historią. Za to dzień po, cała okolica z uliczkami i bramami pełna butelek, puszek, petów, papierów po hotdogach i kebabach, a gdzieniegdzie dodatkowo ohydne wymiociny czy mokre ślady po moczu… Ot i nasza kultura po lubelsku.

    • Przecież to o to chodzi. Naćpany Koziara zatrudnia wolontariuszy, którzy własnymi materiałami i pomysłami pracują na tego nieroba. A on co roku 70.000 zł pyk i znów na chlanie będzie.

  3. Nietoperze roznoszące COVID-19.

  4. Zapraszamy na plac Kaczyńskiego tam dopiero można było wczoraj zobaczyć kwiat polskiej młodzieży ( i nie tylko )

  5. Po tym jak wróciła głupia moda na niegolenie, nietoperze będzie można znowu oglądać przez całe lato nad jeziorami i w kurortach nadmorskich.